Hašek na Hrad? Češi sní o dalším Naganu

31 2006
Ottawa - Chodit po Ottawě s Dominikem Haškem je jako procházet Hollywood v doprovodu Sharon Stoneové. Těžko narazíte na někoho, kdo by ho nepoznal. Stačí se projít po ulici, sednout do baru a zmínit jeho jméno. "Dáminik Hasek? Dám? Dáminejtr," říká půvabná servírka Jolie.

Pár dní před olympiádou navštívil Magazín DNES Dominika Haška, nejlepšího brankáře NHL.

Ve čtvrtečním magazínu čtěte velký rozhovor a reportáž z Kanady, kde Hašek hraje.

Do Jolie byste vůbec neřekli, že se zajímá o hokej. O Haškovi však vypráví nadšeně. "Jestli ho lidi v Ottawě mají rádi? Ne. Oni ho milují," skoro se zasní.

Stejné je to všude, v obchodě i v kavárně. "Dvě nudlové polévky a dvě bagety," objednává si Hašek snídani v oblíbeném podniku Tim Hortons.

Pak už mluví jen prodavačka. "Devět dolarů padesát centů. Gratuluju k včerejšímu vítězství. Budete chtít do těch baget šunku? Dobře jste chytal. Tak alespoň rajče? Hodně štěstí v dalším zápase."

Hašek ve velkém rozhovoru o přízni žen říká: "Mám manželku a zájem nechávám mladším. Dopis od ženy, která by chtěla něco jiného než podpis, jsem nedostal už několik let. Ale svobodní hokejisté, ti mají tady v Ottawě rej."

Před osmi lety byl hlavní postavou týmu, který na olympiádě v Naganu získal zlaté medaile. Vzpomíná na doby, kdy začínal, a vypráví o uplátcích v hokeji. "Když jsem hrál ještě v Československu, byly na denním pořádku. Pardubice byly tenkrát vpředu, tak se tam s penězi chodilo dost často," říká.

Od té doby se hodně změnilo a jeho výdělky dnes dosahují milionů dolarů. Za co utrácí? "Za dluhopisy, akcie, za kvádra. Když se mi něco líbí, je mi jedno, jestli to stojí sto dolarů, nebo sto tisíc."

Mnoho let chytal ve Spojených státech a teď žije s rodinou v Kanadě. "Včera tu dostal rozhodčí pukem a lidi mu pak zatleskali. V Česku vždycky křičeli: Vstaň, ty černá svině," popisuje rozdíl mezi Kanadou a Českem.

Navíc čtěte vyprávění jeho manželky Aleny, která Haška provází po světě téměř šestnáct let. Znají se od střední školy. "Tehdy si z Dominika ještě nikdo nesedal na zadek a začátky v Americe nebyly jednoduché," vzpomíná.

 

  Česko se těší na další Nagano  

Pár dní před olympiádou navštívil Magazín DNES Dominika Haška, nejlepšího brankáře NHL.

Pár dní před olympiádou navštívil Magazín DNES Dominika Haška.Další z rubriky

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Kateřina Neumannová, Stanislav Frühauf

Zadov Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz