Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hašek nemá výzbroj. Trénoval ve vypůjčené

13 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Byl to nezvyklý pohled. Když vyjel brankář Dominik Hašek na první trénink hokejové reprezentace v Turíně, bylo ihned jasné, že jeho výzbroj přes oceán nedorazila. Omšelé betony, v nichž vyjel na led, připomínaly nejblíž ty, v nichž chytal Jiří Králík na mistrovství světa z roku 1985. "Také mi to tak přišlo," pousmál se Hašek.

A vysvětlil: "Byly vypůjčené od italského nároďáku. Jim Corsi, který býval mým trenérem brankářů v Buffalu, zařídil, abych tu měl alespoň něco. Volal jsem mu hned z letiště," řekl Hašek po tréninku.

To, co za celý den nikdo oficiálně nepotvrdil, tak bylo při třičtvrtěhodinovém pobytu týmu na ledě na první pohled zřejmé. "Všechna moje výzbroj je asi ve Washingtonu. Pracuje se na tom, aby se sem dostala."

Tak si Hašek rozhodně svůj začátek přípravy na olympijský turnaj nepředstavoval. "Je to nepříjemné. Těšil jsem se na první trénink. Když sem výzbroj na letišti neviděl, docela jsem znervózněl," připustil Hašek.

Pokud se Haškovy betony, lapačka a vyrážečka nenajdou, bude to pěkný průšvih. "Poslal jsem si sem do Turína i náhradní věci. V Ottawě mám jenom novou výzbroj, v níž jsem ještě nechytal."

Skoro by se chtělo zdát, že za ztrátou jeho vybavení může být před stratem důležitého turnaje něco víc. To ale Hašek okamžitě odmítá.

První trénink absolvovalo třináct hokejistů

Všech třináct českých hokejistů, kteří byli v pondělí trenérům k dispozici, se po osmé hodině večerní objevilo na ploše haly Palasport Olimpico. Jako poslední vyšel z kabiny okolo půl deváté Jaromír Jágr.

V úterý už měl původně trénovat kompletní tým, ale nebude. Protože by hráči museli absolvovat přesun přes celý Turín do tréninkové haly, byl termín posunut na 14.30. Minimálně dvojice Patrik Eliáš a Filip Kuba tedy zřejmě úvodní dávku nestihnou. Kuba má přistát v Miláně ve 14.00, Eliáš o půl hodiny dřív.

Kdo v pondělí trénoval?
Brankáři:
Hašek, Vokoun, Hnilička
červené dresy: T. Kaberle, Židlický – Jágr, Bulis, Straka
bílé dresy: Malík – Výborný, Ručinský, Erat, Olesz.

"Člověka napadne všechno, ale nechci z toho nikoho vinit. Bohužel nám zatím nikdo nepotvrdil, kde věci jsou, i když slibují, že to tu v úterý ráno bude," pravil rezignovaně.

Jak se mu v netradiční výzbroji chytalo?

"Hned na začátku jsem dostal pod koleno, naštěstí to byla lehká rána, ale i tak tam mám modřinu. Pak jsem se trochu bál. Nejsou na moje nohy. Ale důležité pro mě bylo, abych šel na led a trochu jsem se zapotil. Puk jsem cítil a jeden trénink v tomhle nevadí. V úterý by to ale bylo už bylo mrzuté, kdybych měl chytat první zápas turnaje."

Dosud nezodpovězená otázka brankářské jedničky by tak mohla být za kritického scénáře vyřešena hodně netradičním způsobem. "V tomhle chytat nemůžu," připustil Hašek.

Alespoň tak Dominik Hašek udělal radost brankáři, jehož výzbroj si půjčil. Z ošuntělých betonů, lapačky a vyrážečky se rázem stala cenná hokejová relikvie.

"Přišel za mnou do kabiny, fotili jsme se spolu. Bylo to takové legrační. Chtěli mi dát něco nového, ale chtěl jsem něco rozhýbaného. Lapačka byla dobrá, všechno, jenom ty betony byly hrozné. Na všechno bych si zvyknul, ale na betony ne. Byly krátké a celkově divné," dodal s úsměvem.

Dominik Hašek na tréninku.

Reprezentační brankáři Tomáš Vokoun (vlevo) a Dominik Hašek

Reprezentační brankáři Milan Hnilička (vlevo) a Tomáš Vokoun

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik

Dominik Hašek

Dominik Hašek

Dominik Hašek

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr na tréninku

Jaromír Jágr na tréninku

Rozesmátý Jaromír Jágr

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr

Rozesmátý Jaromír Jágr

Marek Malík

Martin Ručinský

Spoluhráči z New Yorku Rangers. Hokejoví útočníci Martin Straka (vlevo) a Martin Ručinský na tréninku reprezentaceNajdete na iDNES.czmobilní verze