Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Hatla s Karlou míří po poslední zkoušce do olympijské karantény

Jaroslav Hatla s Karlou | foto: Josef Malinovský

14 2008
Jezdec Jaroslav Hatla obsadil s Karlou na víkendovém mezinárodní Německa kategorie CIC** slibné osmé místo. Ve středu už odjíždějí do karantény v Cáchách.

Na víkendovém mistrovství ČR v jezdecké všestrannosti chyběl český olympionik Jaroslav Hatla s koněm Karlou.

Zúčastnili se ve westfálském Hünxe otevřeného mistrovství Německa. Hatla si chtěl v konkurenci německých, nizozemských a švédských koní a na technicky postavené trati pro cross otestovat připravenost sebe i koně.

Po drezurní zkoušce, kde Hatla po uplynulých 14 dnech tréninku "olympijské drezury" učinil jeden omyl, získala dvojice 50 trestných bodů a byla klasifikována v polovině startovního pole.

Po crossu, kde Hatla v první třetině trasy málem spadl poté, co se Karla zachytila o skok, se dvojice posunula na 11. místo.

Do posledního dne nastupoval Hatla s očekáváním, jak se na Karle projeví předolympijská skoková přípravě u Jiřího Pecháčka. Parkur ve výrazném tempu Karle přinesl jen čtyři trestné body a konečné osmé místo, které je před olympiádou dobrým příslibem.

Již tuto středu odjíždí Karla do karantény v Cáchách. Z přísné karantény potom odjede organizovaně již pod dohledem smluvního olympijského přepravce kamionem do Amsterdamu, odkud odlétá 29. července s ošetřovatelkou přímým letem do Hong Kongu.

Autoři:


Témata: Cáchy, Peking 2008
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze