Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hatla skončil v přípravě ve čtvrté desítce

26 2004
Londýn - Přípravu na olympiádu v Aténách korunoval český jezdec Jaroslav Hatla účastí na závodě v jezdecké všestrannosti v soutěži čtyřhvězdičkové kategorie v britském Aston le Walls. S koněm Kyrenejennalla's Boyobsadil 37. místo z 53 účastníků. Závod označil jako nekvalitnější v dosavadní kariéře.

Za drezúru dostal Hatla známku 35,8 bodu a na špičku ztrácel kolem šesti až devíti bodů. Vítěz drezúry Australan Andrew Hoy obdržel pouze 24 bodů. Ve stejný den byla na programu skoková zkouška a obtížný parkur do 130 centimetrů cm překonalo bez bodového zatížení devatenáct dvojic.

I Hatla jej zvládl čistě a po úvodním dnu byl v první třetině startovního pole.

V sobotní terénní zkoušce byly postaveny skoky podobné těm, které budou v Aténách. Hatla s Berrym, což je přezdívka jeho irského koně, dostali 31,6 bodu za čas a navíc byli penalizováni dvaceti body za jedno zastavení.

"Berrymu nevyšel na schodech odskok a mírně škobrtnul, tak jsem ho musel vzít zpět a najet to znovu," vysvětli Hatla pro server equichannel.cz.

Bodové zatížení z terénní zkoušky znamenalo propad v konečném hodnocení na 37. místo.

Podle slov trenéra Kennetha Clawsona toto drobné zaváhání má i svoji pozitivní stránku, Hatla se v Aténách bude více soustředit a nepodcení ani ty méně obtížné skoky. 

Jednatřicetiletý Hatla z klubu Horse Academy v Radimovicích u Prahy bude před olympiádou startovat ještě ve skokové soutěži a v sobotu 7. srpna odletí z Londýna do Atén.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz