Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Hatlu zaskočil nečekaný soupeř. Vítr

15 2004
Atény - Vítr pokazil Jaroslavu Hatlovi nedělní drezuru. Při první disciplíně olympijské jezdecké všestrannosti mu odfoukl cylindr, jenž je nezbytnou částí výstroje. Při drezuře se pak kvůli ztracenému cylindru obtížněji koncentroval na provedení. Hatla s koněm Kyrenejennalla's Boy skončil šestnáctý.

S číslem třináct vyrazil Hatla ke své olympijské premiéře a drezuru zvládl bez výrazných chyb. "Jsem na ně velmi hrdý a spokojený," řekl ČTK vlastník koně Marek Šebesťák.

"Můžeme být spokojeni. Naše nejsilnější disciplíny teprve přijdou," dodal Hatla a odhadl, že by po odjetí zbytku pole mohl figurovat do čtyřiceti z 75 startujících.

"Spokojen bych byl do třiceti."

Uprostřed jízdy Hatlu potkala smůla. Vítr mu z hlavy odfoukl cylindr, nezbytnou část výstroje při disciplíně. "To se mi ještě nikdy nestalo. Je to škoda, protože se dalo víc zabodovat," posteskl si Hatla.

Prý už když přijel na opracoviště, začal tušit, že je zle. "Klobouk mi normálně sedí, ale v tom větru nedržel. Snažili jsem se to vycpávat. Bylo to nervózní a pak nebyl čas koně dobře připravit," řekl Hatla.

Při drezuře se pak kvůli ztracenému cylindru obtížněji koncentroval na provedení. Neměl úplně čisté dva přeskoky, mohl mít výraznější klusy i přechody. "Ale na druhou stranu tam nebyla ani jedna hrubá chyba. Kůň byl perfektní," řekl Hatla. I jezdec se musí při drezuře prezentovat.

"Mohl se víc usmívat a tvářit se nádherně, ale bez čepice mu to tak nešlo," uvedl Šebesťák. Po skončení svého vystoupení musel kůň přezdívaný Berry na dopingovou kontrolu. "Asi proto, že byl v naprostém klidu," řekl
Šebesťák.

"Všechno bylo v naprostém pořádku," ujistil Hatla. Už měl i možnost prohlédnout si trať úterního krosu, který je nejobtížnější disciplínou všestrannosti. "Hodně důležitý bude čas," tipoval Hatla s tím, že trať je velmi náročná.

Hatla je po úvodní disciplíně nakonec osmatřicátý, tedy přesně v polovině výsledkové listiny. V čele je zatím Francouz Nicolas Touzaint s koněm Galan de Sauvagere.

Výsledky - po drezuře:
Jednotlivci:
1. Touzaint (Fr. - kůň Galan de Sauvagere) 29,40 b., 2. Funnellová (Brit. - Primmore's Pride) 31,40, 3. Hoyová (Něm. - Ringwood Cockatoo) 32,00, ...38. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 57,80.
Týmy: 1. Velká Británie 113,20, 2. Francie 113,40, 3. Německo 114,40.

Autoři: ,


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze