Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havárie biatlonistkám olympiádu nevezme

27 2002
Praha - Olympiáda dvěma zraněným biatlonistkám Evě Hákové a Zdeňce Vejnarové neuteče. Příznivý ortel vyřkl lékař lyžařů běžců Martin Koldovský a obě reprezentantky, které se minulý týden zranily při havárii cestou na letiště v Praze, odkud měly odletět na zimní olmpijské hry do Salt Lake City, si oddechly. „To zranění jejich touhu po olympiádě ještě znásobilo, takže byly moc rády, že mohou odletět,“ konstatoval lékař.

Po otázce v jakém stavu jsou obě závodnice před úterním odletem za moře se na chvíli odmlčel. „No, jsou po havárii, takže ještě pěkně probarvené,“ popisoval Koldovský vizuelní vjemy. „Ale s cestou a aklimatizací budou ještě zhruba týden v klidu a do té doby by už měly být obě připraveny závodit.“

Obě olympioničky prodělaly důkladná vyšetření, která žádné komplikace nezjistila. „Zdeňka měla v krční dutině prasklinu, v níž se srazila krev, ale podle krčařů bude v pořádku,“ pokračoval lékař. „Není jisté zda Eva prodělala otřes mozku. Jestli ano, byl jen opravdu slabý,“ uzavřel hodnocení zdravotního stavu.

Eva Háková měla otřes mozku před půl rokem, když se zranila při pádu z kola. Po havárii cestou na letiště se doma musela spolehnout na jedenáctiletou dceru, protože manžel je na Světovém poháru. „Verunka byla skvělá, výborně se o mě starala,“ pochvalovala si její péči.

Vejnarová, která si při srážce zlomila nos, se už také cítí lépe. „Včera jsem se byla jen tak projít na lyžích,“ svěřila se.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze