Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hejduk se cítil jako v tréninkové hale

16 2002
Provo - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na jediný zápas zavítala v pátek česká hokejová reprezentace do haly The Ice Peaks Areny v Provu, univerzitním městě vzdáleném 74 km od Salt Lake City a položeném v nadmořské výšce 1388 metrů. Hráče sice v zápase s Německem přivítala tribuna zaplněná bouřícími českými fanoušky, ale jinak stadion na úpatí hor vzbuzoval spíše rozpaky. "Je to něco jako naše tréninková hala v Coloradu," nedal moc dobré vysvědčení útočník Milan Hejduk. Organizační stránka dalšího "turnaje století" vzbuzuje vůbec rozpaky.

Hlavní část hokejového turnaje, který by měl být jednou z největších ozdob her, je umístěn do E Center, což je domovský stánek farmářského týmu Utah Grizzlies. Pojme 10 500 diváků, ale přece jen to není hala špičkových parametrů. "Vadí mi třeba, že nemá tréninkovou halu, takže musíme jezdit jinam," stěžuje si útočník Robert Reichel na dojíždění do West Valley.

Ještě hůže je na tom The Ice Peaks Arena, běžně využívaná především pro tréninky a halový fotbal, kam se vměstná maximálně 7000 diváků. V měřítcích české extraligy by možná dopadla slušně, ale největšímu hokejovému turnaji posledních čtyř let jaksi nesluší. Zvláště když se vezme v úvahu, jak moc Mezinárodní federaci ledního hokeje záleží na tom, aby se světové šampionáty konaly v moderních halách. Jedna tribuna je totiž vyhrazena médiím a oficiálním hostům, za pravou brankou není žádné místo pro diváky, takže ti se musí vejít do zbývající poloviny.

Přitom Salt Lake City má halu, kde by se dal hokejový turnaj nejvyššího kalibru se ctí odehrát. Jenže v Delta Center, jinak domovině basketbalového týmu Utah Jazz s kapacitou 16 500 diváků, dostalo přednost neméně populární a pořád vyprodané krasobruslení a také rychlobruslení na krátké dráze. Hokej musel tudíž ustoupit.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze