Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hejnová: Postup bez rozcvičky a bez pochybností. Myslím, že mám formu

Zuzana Hejnová v rozběhu závodu na 400 metrů překážek doběhla na postupovém druhém místě. (16. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

16 2016
Rio de Janeiro (Od naší spolupracovnice) - Podívala se na své nové tretry, každou jinak velkou. "Dobrý, osvědčily se," řekla Zuzana Hejnová. Dvojnásobná mistryně světa vykročila k obhajobě bronzové medaile z Londýna 2012 pevným krokem - ve druhém rozběhu skončila časem 55,54 druhá za Jamajčankou Traceyovou, celkově postoupila šestým nejrychlejším časem. V semifinále se představí i druhá z českých překážkářek Denisa Rosolová.

Zuzko, jak jste se cítila na dráze?
Bylo to dobrý. Od začátku jsem běžela strašně uvolněně a konec jsem vypouštěla úplně, ani jsem se nesnažila běžet rytmicky. Běželo se mi moc hezky a pošetřila jsem dost sil.

Jste ráda, že už máte první start za sebou?
Jsem. Nervózní jsem nebyla moc, ale trošku určitě. Běžela jsem po dlouhé době, ale věděla jsem, že postup by mi neměl uniknout, i kdybych udělala bůhvíco. Takže jsem spokojená.

Rosolová: Myslela jsem na lepší čas

Když trenérka Martina Blažková uviděla rozlosování drah pro rozběhy na 400 m překážek, byla zklamaná. Denisa Rosolová fiugurovala v tom třetím v osmé dráze. "Říkala jsem, že mám dneska rychlou dráhu," vypravovala v narážce na fakt, že den před ní zaběhl v osmé dráze Wayde van Niekerk světový rekord na 400 m. Rychlá podle jejích představ ale úplně nebyla.

"Jsem spokojená, že je to můj nejlepší letošní výkon, ale s časem ne. Myslela jsem, že poběžím rychleji," přiznala.

Finišovala v čase 56,36 s a postoupila časem.

K rozběhu nastoupila s modrými rukávky, které nosí Pavel Maslák. "Spíš z důvodu zimy. Bála jsem se, co to udělá, když budu dlouho před závody svlečená."

Levé stehno jí zdobil tejp. "Není to stoprocentní," řekla. Na závodech v Chebu chtěla zabrat, ale dostala křeč a bála se, že si obnovila zranění. Což se nakonec nestalo. "Tohle je spíš taková berlička v hlavě, že tam mám něco podchycené."

Vědomí, že ještě můžete přidat, je pro vás asi velkým psychickým povzbuzením.
Cítím se dobře. Tady byla vteřina jako nic, možná víc. Mám na poměrně rychlý čas. Mám formu.

Cítila jste při běhu achilovku?
V závodě to vůbec necítím, je to dobrý. Na nohu se už můžu spolehnout a vůbec mě neomezuje.

Jak moc byl závod ovlivněný lijákem, který se prohnal nad stadionem těsně před vaším startem?
Bylo to nepříjemné, protože nás to chytlo na rozcvičováku, takže jsme se nemohly pořádně rozcvičit. Bylo zbytečné v tom bláznit, ani jsem se moc nerozcvičila. Potom jsme byly dlouho v tunelu, tam jsem si stihla dát pár rovinek. Bylo to bez překážek, ale nevadilo to.

Kdy naposledy jste běžela na velkém závodě v tak specifické roli: tedy po dvouměsíční závodní pauze a bez pořádné rozcvičky před rozběhem?
Asi nikdy, ale co jsem mohla dělat? Nikdo se nerozcvičil pořádně, protože déšť byl silnej. Mám poměrně dost zkušeností, tak jsem si říkala, že nebudu v dešti bláznit. Nakonec bylo dost času se dorozcvičit.

Ani první kroky na dráze nebyly nervózní?
Ne, přišla jsem na stadion, zkusila si náběh a bylo mi parádně. Nebyl vítr, takže jsem si říkala, že to stačí naběhnout uvolněně a pak mi to poběží. Dávala jsem si pozor hlavně na náběh.

Nechtěla jste soupeřkám v rozběhu víc ukázat sílu?
Chtěla jsem síly šetřit. Kdybych chtěla, tak zrychlím, ale bylo by to zbytečné. I tak budu nalosovaná do dobré dráhy a v semifinále se poběží rychleji. Všichni byli zvědaví a kdo to viděl, ví, že jsem běžela fakt lehce. Myslím, že mám formu.

V semifinále poběžíte naplno?
Myslím, že ne. Nebo doufám. Rychlejc se určitě poběží, ale doufám, že ne úplně naplno.Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Keňský olympijský funkcionář byl zatčen pod postelí v bytě plném bot Nike

Ben Ekumbo

Viceprezident Keňského olympijského výboru byl v pondělí zatčen kvůli podezření z rozkrádání....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz