Hilgertová: Cítím se dobře, bolesti ramene odezněly

Štěpánka Hilgertová ve vodách olympijského kanálu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Příznivá zpráva z olympijské vesnice. Bolesti ramene Štěpánku Hilgertovou opustily, kajakářka je fit a těší se na středeční závod. "Trať je těžká, ale ne záludná," řekla zkušená olympionička.

Překvapená ze zájmu novinářů byla dnes v olympijské vesnici kajakářka Štěpánka Hilgertová. "Vždyť tady se děje hodně zajímavějšího, já závodím až za dva dny," říkala do nastavených diktafonů.

Co měla na mysli zajímavějším děním? "Domnívala jsem se, že když začaly soutěže, začnete psát o něčem, a ne o ničem," naoko pokárala novináře. "Víte, já nemám moc ráda předstartovní rozhovory," dodala smířlivě.

Otázkou dne byl stav jejího ramene. Ustoupily bolesti? "Dala jsem si tři dny volna a odeznělo to," potěšila Hilgertová příznivou zprávou. "V té maximální poloze rameno ještě bolí. Ale do té bych se nerada dostávala a většinou se ani nedostávám."

Při poslední možnosti tréninku na kanálu Hilgertová normálně jezdila. "Na prvním tréninku jsem byla ještě taková nejistá, hlídala jsem se. Odpoledne už jsem jezdila naplno."

Pocity ze své jízdy měla pětinásobná olympionička velmi dobré. "Jezdila jsem úseky na čas, možná jsem byla někdy trošku zbrklá. Dávala jsem do toho hodně a občas to bylo nepřesné, ale celkově jsem se cítila dobře."

Štěpánka se na kanál podívá ještě dnes, kdy bude studovat už postavenou trať. "Půjdu si ji prohlédnout seshora. Na základě kajakářského závodu mužů si ji ještě rozfázujeme na videu a vyberu průjezdy, které budou pro mě optimální."

Hotovou trať viděli trenéři a podle slov kajakářky ji nepovažují za záludnou. "Mám zhruba přehled, jak to tam vypadá. Kanál sám o sobě je náročný, ale na první pohled se zdá, že je trať postavená rozumně. Stavitelé tam neudělali žádný naschvál nebo něco proti smyslu. Postavili ji v duchu, že kvalifikace bude relativně jednodušší, v semifinále a finále bude asi trochu přituhovat."

Při tréninku mohla Hilgertová sledovat i své soupeřky. "Jsou na tom zhruba stejně jako já. Některá jízda jim vyjde, až si říkám: Takhle jestli pojedou, tak to bude těžký. Potom je ale vidím, jak jsou úplně vedle," popisuje své dojmy z rivalek.

Česká výprava zatím vybojovala na olympiádě dvě zlaté medaile. "Já bych brala jakoukoliv medaili. Ale faktem je, že hymnu člověk uslyší jenom za zlato. Jenom doufám, že nám to střelci všechno nevystříleli," zadoufala závěrem česká medailová naděje.

. slavnostní zahájení

Vlajkonoška české výpravy na slavnostním zahájení olympijských her Štěpánka Hilgertová si průběh ceremoniálu víceméně pochvalovala. "Byl to pěkný zážitek, ale mám i výhrady," připustila.

"Celé čekání na náš nástup bylo v pohodě. Seděli jsme v klidu gymnastické haly, byla tam klimatizace, mohli jsme různě courat, potkávat se s ostatními, to bylo fajn. Škoda byla, že nám tam nepustili na televizi program, takže o úvod zahájení jsme totálně přišli," lituje kajakářka.

"Řazení před nástupem proběhlo v jakési euforii, všichni jsme se vzájemně fotili a tak, takže to rychle uteklo. Potom jsme si obešli své kolečko a postavili se na plochu. Tam ale bylo příšerný vedro, vydýchaný vzduch, to byl slabší moment. Navíc program skončil výrazně později, než měl, takže jsme se tam docela dobře vařili."

Závěr ceremoniálu se Hilgertové líbil. "To zapálení ohně bylo pěkně udělané, byl to velký zážitek," souhlasila Štěpánka. "Problém byl potom při návratu do vesnice, když jsme rozpaření z té plochy vlezli do vyledovaného autobusu. To jsem měla o sebe docela strach, ale nakonec to dobře dopadlo."

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz