Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová kvůli Aténám vynechá šampionát

26 2004
Praha - Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová se rozhodla soustředit na přípravu na olympiádu a především na trénink v aténském kanále, a tak vynechá mistrovství Evropy. To se koná 4. až 6. června v makedonském Skopje. Hilgertová chce v srpnu útočit na rekordní třetí olympijské zlato za sebou.

"Není to moc vhodný termín," upozorňovala na nevhodnou dobu konání ME již po domácích nominačních závodech na Trnávce.

Kouč reprezentace Jiří Pultera její rozhodnutí chápe. "Nebyl žádný problém, vzájemně jsme se dohodli," ujistil. 

Hilgertová se po letošním Světovém poháru v Aténách potýkala se zánětem šlach na ruce a nechce si komplikovat olympijskou přípravu. Odmítla rovněž rozhovor. "Doléčuje si zranění šlach a svou případnou účastí na mistrovství Evropy nechce riskovat potíže v olympijské sezoně," vzkázal pouze její trenér Luboš Hilgert, který však už příští týden v úterý odletí se svěřenkyní opět do Atén na trénink.

Hilgertová na minulém mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Čunovu neobhájila titul z roku 2000, ale ziskem bronzové medaile potvrdila svou dlouholetou příslušnost ke špičce. Už v Augsburgu 1996 byla druhá a o dva roky později v Roudnici si stříbrný úspěch zopakovala.

Autoři: ,


Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz