Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová odletěla na OH s předstihem

16 2000
P r a h a - Tři oříšky pro štěstí a plyšového hrocha jako talisman dostala kajakářka Štěpánka Hilgertová těsně před cestou na OH. Obhájkyně zlaté medaile z Atlanty je první českou reprezentantkou, která ve středu v podvečer nabrala přímo směr do australského Sydney, kde hry zahájí 15. září. Hilgertová odletěla s měsíčním předstihem, protože se chce vyhnout vlivům aklimatizace, se kterými má neblahé zkušenosti z minulosti. "Atleti mohou běhat a trénovat všude, plavci také, ale pro kajakáře je znalost prostředí klíčová záležitost. Olympijská trať není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá," uvedla závodnice před dvacetihodinovou cestou.

Dvaatřicetiletá kajakářka ještě dopoledne před odletem trénovala v Tróji, a teprve poté si pečlivě zabalila vodácké 'nádobíčko'. "Dávala jsem velký pozor, abych něco nezapomněla.

Kartáček se tamdá koupit, ale vodácké vybavení ne," připomněla dvaatřicetiletá kajakářka. Přibalila i teplejší oblečení, protože si zjistila, že v Austrálii bude chladno.

Na jižní polokouli odletěla Hilgertová s manželem a trenérem Lubošem, ale na více než měsíc se musela rozloučit se synem Lubošem. Již v pondělí Hilgertovi odvezli syna na sportovní soustředění a při loučení ukápla i slzička. Rodina bude ve spojení pomocí textových zpráv z mobilního telefonu, elektronické pošty a klasických telefonátů. "Už psal, že se mu tam líbí, a z tréninku ho bolí ruce, tak to snad bude dobré," ulevila si Hilgertová.

Reprezentantka odjíždí do známého prostředí, u Tasmanova moře v lednu trénovala a správní středisko státu Nový Jižní Wales se jí zalíbilo. "Navštívila jsem hodně světových metropolí, ale Sydney je asi nejhezčí. Atmosféra přímořského města mě nadchla," svěřila se Hilgertová a těšila se na kávu v architektonicky skvostné opeře. "Ráda tam odpočívám, pozoruji ruch a plachetnice."

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz