Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová odletěla na OH s předstihem

16 2000
P r a h a - Tři oříšky pro štěstí a plyšového hrocha jako talisman dostala kajakářka Štěpánka Hilgertová těsně před cestou na OH. Obhájkyně zlaté medaile z Atlanty je první českou reprezentantkou, která ve středu v podvečer nabrala přímo směr do australského Sydney, kde hry zahájí 15. září. Hilgertová odletěla s měsíčním předstihem, protože se chce vyhnout vlivům aklimatizace, se kterými má neblahé zkušenosti z minulosti. "Atleti mohou běhat a trénovat všude, plavci také, ale pro kajakáře je znalost prostředí klíčová záležitost. Olympijská trať není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá," uvedla závodnice před dvacetihodinovou cestou.

Dvaatřicetiletá kajakářka ještě dopoledne před odletem trénovala v Tróji, a teprve poté si pečlivě zabalila vodácké 'nádobíčko'. "Dávala jsem velký pozor, abych něco nezapomněla.

Kartáček se tamdá koupit, ale vodácké vybavení ne," připomněla dvaatřicetiletá kajakářka. Přibalila i teplejší oblečení, protože si zjistila, že v Austrálii bude chladno.

Na jižní polokouli odletěla Hilgertová s manželem a trenérem Lubošem, ale na více než měsíc se musela rozloučit se synem Lubošem. Již v pondělí Hilgertovi odvezli syna na sportovní soustředění a při loučení ukápla i slzička. Rodina bude ve spojení pomocí textových zpráv z mobilního telefonu, elektronické pošty a klasických telefonátů. "Už psal, že se mu tam líbí, a z tréninku ho bolí ruce, tak to snad bude dobré," ulevila si Hilgertová.

Reprezentantka odjíždí do známého prostředí, u Tasmanova moře v lednu trénovala a správní středisko státu Nový Jižní Wales se jí zalíbilo. "Navštívila jsem hodně světových metropolí, ale Sydney je asi nejhezčí. Atmosféra přímořského města mě nadchla," svěřila se Hilgertová a těšila se na kávu v architektonicky skvostné opeře. "Ráda tam odpočívám, pozoruji ruch a plachetnice."

Autor:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz