Hilgertová odletěla na OH s předstihem

16 2000
P r a h a - Tři oříšky pro štěstí a plyšového hrocha jako talisman dostala kajakářka Štěpánka Hilgertová těsně před cestou na OH. Obhájkyně zlaté medaile z Atlanty je první českou reprezentantkou, která ve středu v podvečer nabrala přímo směr do australského Sydney, kde hry zahájí 15. září. Hilgertová odletěla s měsíčním předstihem, protože se chce vyhnout vlivům aklimatizace, se kterými má neblahé zkušenosti z minulosti. "Atleti mohou běhat a trénovat všude, plavci také, ale pro kajakáře je znalost prostředí klíčová záležitost. Olympijská trať není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá," uvedla závodnice před dvacetihodinovou cestou.

Dvaatřicetiletá kajakářka ještě dopoledne před odletem trénovala v Tróji, a teprve poté si pečlivě zabalila vodácké 'nádobíčko'. "Dávala jsem velký pozor, abych něco nezapomněla.

Kartáček se tamdá koupit, ale vodácké vybavení ne," připomněla dvaatřicetiletá kajakářka. Přibalila i teplejší oblečení, protože si zjistila, že v Austrálii bude chladno.

Na jižní polokouli odletěla Hilgertová s manželem a trenérem Lubošem, ale na více než měsíc se musela rozloučit se synem Lubošem. Již v pondělí Hilgertovi odvezli syna na sportovní soustředění a při loučení ukápla i slzička. Rodina bude ve spojení pomocí textových zpráv z mobilního telefonu, elektronické pošty a klasických telefonátů. "Už psal, že se mu tam líbí, a z tréninku ho bolí ruce, tak to snad bude dobré," ulevila si Hilgertová.

Reprezentantka odjíždí do známého prostředí, u Tasmanova moře v lednu trénovala a správní středisko státu Nový Jižní Wales se jí zalíbilo. "Navštívila jsem hodně světových metropolí, ale Sydney je asi nejhezčí. Atmosféra přímořského města mě nadchla," svěřila se Hilgertová a těšila se na kávu v architektonicky skvostné opeře. "Ráda tam odpočívám, pozoruji ruch a plachetnice."

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Najdete na iDNES.cz