Hilgertová pojede z Atén dříve

22 2004
Atény - Pořadatelé olympijských her v Aténách potkala další komplikace. Vodní slalomáři mají zrušen květnový trénink. Na vině je podle prezidenta Mezinárodní kanoistické federace Ulricha Feldhoffa díra ve fólii pod kanálem, kterou uniká voda. Trhlina má být zacelena na začátku května a kanál kvůli tomu musí být zcela vypuštěn asi na tři týdny.

Jen dva dny poté, co byl zrušen červnový aténský závod Světového poháru v rychlostní kanoistice, dostali vodáci od olympijských organizátorů další ránu. Tentokrát se týká slalomářských reprezentací, které nebudou moci využít původně plánovaný termín od 2. do 8. května k oficiálnímu tréninku.

Z českých reprezentantů se tento problém týká dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové.
 
"Mám-li to vyjádřit opatrně, pomalu ale jistě se nám to komplikuje," poznamenal kriticky Feldhoff pro agenturu DPA.

Konání Světového poháru v tomto týdnu nicméně nic nebrání a podle slov šéftrenéra české reprezentace Jiřího Pultery situace není tak vážná. O čtyři dny tréninku přijde jen Hilgertová, která po Světovém poháru chtěla jako jediná z českých vodáků v Aténách zůstat a v olympijském kanálu trénovat.
 
"Chtěla tady zůstat do sedmého května, ale pojede domů už druhého, kdy vodu vypnou," řekl z dějiště závodu Světového poháru Pultera. "Byla to sice komplikace kvůli ubytování, autu a letenkám, ale podařilo se nám to vyřešit a dokonce jsme dostali i peníze zpátky," mávl rukou nad potíží kouč. "Trochu to Štěpánce rozhodilo plány, ale myslím si, že o čtyři dny tréninku méně není až zas takový problém," prohlásil.
 
Česká olympijská reprezentace, která vykrystalizuje právě při nadcházejícím závodu Světového poháru, se chystá trénovat na aténském kanálu od 20. června do 2. července. "Pak bude ještě jedna možnost tady jezdit, ale to už necháváme na individuálních přáních. Na všechny tréninky chce jet Štěpánka," dodal Pultera, jenž ve čtvrtek čekal na startovní listiny pro čtvrteční kvalifikace od sedmi od rána do večera. "Ale jinak je to celkem v pohodě," řekl s úsměvem z Atén.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz