Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová pojede z Atén dříve

22 2004
Atény - Pořadatelé olympijských her v Aténách potkala další komplikace. Vodní slalomáři mají zrušen květnový trénink. Na vině je podle prezidenta Mezinárodní kanoistické federace Ulricha Feldhoffa díra ve fólii pod kanálem, kterou uniká voda. Trhlina má být zacelena na začátku května a kanál kvůli tomu musí být zcela vypuštěn asi na tři týdny.

Jen dva dny poté, co byl zrušen červnový aténský závod Světového poháru v rychlostní kanoistice, dostali vodáci od olympijských organizátorů další ránu. Tentokrát se týká slalomářských reprezentací, které nebudou moci využít původně plánovaný termín od 2. do 8. května k oficiálnímu tréninku.

Z českých reprezentantů se tento problém týká dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové.
 
"Mám-li to vyjádřit opatrně, pomalu ale jistě se nám to komplikuje," poznamenal kriticky Feldhoff pro agenturu DPA.

Konání Světového poháru v tomto týdnu nicméně nic nebrání a podle slov šéftrenéra české reprezentace Jiřího Pultery situace není tak vážná. O čtyři dny tréninku přijde jen Hilgertová, která po Světovém poháru chtěla jako jediná z českých vodáků v Aténách zůstat a v olympijském kanálu trénovat.
 
"Chtěla tady zůstat do sedmého května, ale pojede domů už druhého, kdy vodu vypnou," řekl z dějiště závodu Světového poháru Pultera. "Byla to sice komplikace kvůli ubytování, autu a letenkám, ale podařilo se nám to vyřešit a dokonce jsme dostali i peníze zpátky," mávl rukou nad potíží kouč. "Trochu to Štěpánce rozhodilo plány, ale myslím si, že o čtyři dny tréninku méně není až zas takový problém," prohlásil.
 
Česká olympijská reprezentace, která vykrystalizuje právě při nadcházejícím závodu Světového poháru, se chystá trénovat na aténském kanálu od 20. června do 2. července. "Pak bude ještě jedna možnost tady jezdit, ale to už necháváme na individuálních přáních. Na všechny tréninky chce jet Štěpánka," dodal Pultera, jenž ve čtvrtek čekal na startovní listiny pro čtvrteční kvalifikace od sedmi od rána do večera. "Ale jinak je to celkem v pohodě," řekl s úsměvem z Atén.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz