Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová se teď soustředí na kvalifikaci

3 2004
Praha - Kdo bude trávit v aténském olympijském kanálu pro vodní slalomáře co nejvíce času, ten získá velkou výhodu. To je poznatek kajakářky a dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové, která si společně s několika dalšími českými reprezentanty v vyzkoušela trať, na níž by měla obhajovat své dva triumfy.

Sama ale žádný pobyt ve čtvrti Helliniko zatím neplánuje. Moc dobře ví, že si totiž musí nejprve vybojovat místo v české reprezentaci. 

Pro domácí slalomáře budou vrcholem dva kvalifikační závody v Troji a na Trnávce během prvních dubnových víkendů. "Až potom si sednu nad kalendář a naplánuji to. V Aténách bude potřeba strávit dost času," uvedla na tiskové konferenci.

Cítí prý obavu o místo v týmu - i když má díky titulu mistryně světa v české nominaci výhodu, neboť v aktuálním počasí může být domácí kvalifikace loterií. "Všichni ale budou mít stejné podmínky," snažila se na to nemyslet.

Měsíc nyní stráví v Troji, aby si 'najela' zrekonstruovaný kanál.  Koryto v Aténách je podle jejího manžela a kouče Luboše Hilgerta hodně podobné tomu v Sydney. "Jen v některých místech je širší," řekl.

Největší potíž však bude dělat slaná voda. Nikoliv kvůli své chuti a agresivitě vůči očím. "Ale drží se na ní bublinky, voda je pořád napěněná a nejsou vidět překážky," popisoval.

Organizátoři budou kanál upravovat až do závodu SP 22. dubna. "Pak už s překážkami nesmějí hýbat, takže pak se tam musí jet," pravil. "Až po domácí kvalifikaci," upozornila Hilgertová.

Vedle mistryně světa byli v Aténách také Irena Pavelková, vicemistři světa v deblu Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, jejich kolegové Marek Jiras a Tomáš Máder, bronzoví medailisté z olympiády v Sydney, a singlíř Tomáš Indruch, čtvrtý z loňského MS v Augsburgu.

"Atašé nám chtěla ukázat pokoje, abychom si vybrali postele. Divila se, když jsme jí řekli, že to je skutečně předčasné," myslela Hilgertová pořád na nutnost uspět v domácí konkurenci.

Stejně jako další vodáci, i Hilgertová čekala horší podmínky. "Sice to bylo staveniště, samá míchačka a bagr, ale kanál je provozuschopný. Čekali jsem to horší," popsala.

I na chuť slané vodu dokonce přivykla. "Postupně se na to dalo zvyknout, i když po hodině tréninku to bylo spíš jako po hodině pláče," přirovnala s úsměvem. Voda se podle jejího názoru chová trochu jinak. "Možná je ta bílá barva fotogenická a atraktivní pro diváky, ale v záběru to bylo trochu cítit," dodala.

Autoři: ,


Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz