Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hilgertová už plánuje olympijskou přípravu

10 2004
Želiv - Kvalifikace je pro vodní slalomářku Štěpánku Hilgertovou pokaždé velkou zátěží na psychiku nervy, v olympijském roce navíc bojovala o účast v Aténách. Ale nominaci zvládla na výbornou, tři výhry za sebou jí společně se čtyřmi bonusovými body za titul mistryně světa zajistil start na olympiádě, na níž loni na MS v Augsburgu sama vyjela místo.

Její kouč a manžel Luboš se dokonce dostal do sporu s trenérskou radou, neboť požadoval pro Štěpánku automatickou olympijskou nominaci.

Šéftrenér Jiří Pultera však nechtěl uzavřít českou sestavu předem, a vyřadit tak z boje ostatní kajakářky. "Po výsledcích z Tróji jsem se hodně uklidnila," přiznala Hilgertová. 

"Rozhodně to nebyla hračka, třebaže to tak může vypadat," řekla. "Věděla jsem, že mi stačí jeden slušný výsledek, takže jsem nijak neriskovala," povídala spokojeně.

Trať na Trnávce u Želivy je co do sklonu a délky největší v Evropě. "Je hodně těžká, voda je studenější než v Tróji, člověk nebojuje jen se soupeřkami, ale také sám se sebou. To byl dnes můj případ," pravila bývalá mistryně Evropy.

Po prvním kole figurovala za Irenou Pavelkovou na druhé pozici, která jí účast v Aténách zaručovala. "První jízda mi nevyšla, ale nechtěla jsem moc riskovat, druhé místo mi stačilo, to jsem věděla," uvedla.

Přesto měla ze svého výkonu ve finále dobrý pocit. "Ale ke konci mi už trochu tuhly ruce," podotkla. Nastoupí i v neděli v rámci tréninku. "Ta trať je obtížná, bude to dobrá příprava. Nepojedu snad jen kdyby byla šílená zima," tvrdila.

V sobotu večer si s manželem Lubošem sedne a připraví olympijský trénink. "Nejsem pověrčivá, ale považovala jsem za ztrátu času plánovat něco, co nakonec může být úplně jinak," vysvětlila.

První bod přípravy je jasný - za dva týdny závod Světového poháru na olympijském kanálu. Může být klidná, druhé místo na OH už vyjet nemůže, body do domácí olympijské nominace již také nepotřebuje.  "Pojedu sama na sebe, bude to hlavně o přípravě," plánovala.

"Je možné, že tam zůstaneme i déle na další trénink, i když reprezentace pojede domů," přemýšlela. "V tuhle chvíli ale ještě netuším, jaký bude můj další letošní program," kroutila hlavou.

Hilgertová dokonce zvažuje, že vynechá mistrovství Evropy, jež se koná 4.- 6. června v makedonském Skopje. "Není to moc vhodný termín," vysvětlila. Raději chce dát přednost tréninku na aténském kanálu. "Uvidím, jak se mi tam při Svěťáku bude jezdit, půjde hlavně o můj pocit. Pak se rozhodnu," naplánovala si. 

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz