Hilgertová už plánuje olympijskou přípravu

10 2004
Želiv - Kvalifikace je pro vodní slalomářku Štěpánku Hilgertovou pokaždé velkou zátěží na psychiku nervy, v olympijském roce navíc bojovala o účast v Aténách. Ale nominaci zvládla na výbornou, tři výhry za sebou jí společně se čtyřmi bonusovými body za titul mistryně světa zajistil start na olympiádě, na níž loni na MS v Augsburgu sama vyjela místo.

Její kouč a manžel Luboš se dokonce dostal do sporu s trenérskou radou, neboť požadoval pro Štěpánku automatickou olympijskou nominaci.

Šéftrenér Jiří Pultera však nechtěl uzavřít českou sestavu předem, a vyřadit tak z boje ostatní kajakářky. "Po výsledcích z Tróji jsem se hodně uklidnila," přiznala Hilgertová. 

"Rozhodně to nebyla hračka, třebaže to tak může vypadat," řekla. "Věděla jsem, že mi stačí jeden slušný výsledek, takže jsem nijak neriskovala," povídala spokojeně.

Trať na Trnávce u Želivy je co do sklonu a délky největší v Evropě. "Je hodně těžká, voda je studenější než v Tróji, člověk nebojuje jen se soupeřkami, ale také sám se sebou. To byl dnes můj případ," pravila bývalá mistryně Evropy.

Po prvním kole figurovala za Irenou Pavelkovou na druhé pozici, která jí účast v Aténách zaručovala. "První jízda mi nevyšla, ale nechtěla jsem moc riskovat, druhé místo mi stačilo, to jsem věděla," uvedla.

Přesto měla ze svého výkonu ve finále dobrý pocit. "Ale ke konci mi už trochu tuhly ruce," podotkla. Nastoupí i v neděli v rámci tréninku. "Ta trať je obtížná, bude to dobrá příprava. Nepojedu snad jen kdyby byla šílená zima," tvrdila.

V sobotu večer si s manželem Lubošem sedne a připraví olympijský trénink. "Nejsem pověrčivá, ale považovala jsem za ztrátu času plánovat něco, co nakonec může být úplně jinak," vysvětlila.

První bod přípravy je jasný - za dva týdny závod Světového poháru na olympijském kanálu. Může být klidná, druhé místo na OH už vyjet nemůže, body do domácí olympijské nominace již také nepotřebuje.  "Pojedu sama na sebe, bude to hlavně o přípravě," plánovala.

"Je možné, že tam zůstaneme i déle na další trénink, i když reprezentace pojede domů," přemýšlela. "V tuhle chvíli ale ještě netuším, jaký bude můj další letošní program," kroutila hlavou.

Hilgertová dokonce zvažuje, že vynechá mistrovství Evropy, jež se koná 4.- 6. června v makedonském Skopje. "Není to moc vhodný termín," vysvětlila. Raději chce dát přednost tréninku na aténském kanálu. "Uvidím, jak se mi tam při Svěťáku bude jezdit, půjde hlavně o můj pocit. Pak se rozhodnu," naplánovala si. 

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz