Hilgertovou v Aténách doplní Pavelková

23 2004
Atény - Úvodní závod letošního ročníku Světového poháru v Aténách znamenal pro českou kajakářku Irenu Pavelkovou úspěch v podobě třetího místa a tím i zajištění účasti na srpnové olympiádě. Tak druhá žena domácí nominace doplní Štěpánku Hilgertovou. Naopak o možnost startovat v Aténách ve dvou přišli kanoisté, jediné místo tak obsadil se štěstím Tomáš Indruch.

Čtvrtý muž z loňského mistrovství světa si však v Aténách prožil horkou chvilku. V roce 2000 senzačně vyřadil z české nominace favorita Lukáše Pollerta a jel na olympiádu do Sydney, tentokrát však měl hodně namále.

Pokazil totiž semifinále, v němž obsadil až nepostupové třinácté místo a musel čekat, jak dopadne v poslední jízdě těsný souboj Ondřeje Pinkavy a Jana Maška.

Po semifinále byl totiž lepší Indruchův oddílový kolega z Dukly Brandýs nad Labem Pinkava, což by mu zaručovalo účast v Aténách. V poslední jízdě však nestačil na Maška a závodník USK Praha jako nejlepší Čech zajistil olympijskou účast paradoxně Indruchovi.

Pinkava skončil hned za Maškem šestý a ani jeden se do Atén nepodívá - Mašek potřeboval být druhý. 

"Kluci jeli výborně, Ondra si to pokazil v brance třináct, tam se dlouho motal a přišel tak o olympiádu," popsal klíčový moment kouč reprezentace Jiří Pultera.

V české výpravě se okamžitě po závodu diskutovalo, jak se Indruch Maškovi za aténskou nominaci odvděčí. "Jo, už se to tady vehementně řešilo," smál se Pultera. "Ale musím je pochválit, brali závod hodně vážně a jeli skvěle," řekl.

Pavelkové k zisku druhého účastnického místa pro ČR bohatě stačila třetí pozice. "Trochu mě překvapilo, že tam jsem sama," podivila se nad semifinálovým nezdarem Štěpánky Hilgertové a Marcely Sadilové, které ještě v kvalifikaci patřily mezi nejlepší
pětici.

"Měla jsem spočítáno, že musím hlavně v klidu dojet, že to nesmím vyloženě pokazit, což by stačilo," líčila sedmá žena z Augsburgu. "Bylo to náročné, foukal vítr, ale udržela jsem to," radovala se pak.

Z mužů byl dnes nejrychlejší francouzský olympijský vítěz ze Sydney Tony Estanguet, jenž Slovákovi Michalu Martikánovi oplatil porážku z loňského MS v Augsburgu. Kajakářkám vládla Slovenka Elena Kaliská, Sadilová skončila třináctá, Hilgertová, která pod dojmem jistoty startu na OH brala aténský Světový pohár hlavně
jako trénink, byla ještě o místo horší.

Výsledky:
Muži - C1:
1. Estanguet (Fr.) 198,07 (4 trestné sekundy) , 2. Martikán (SR) 202,47 (4), 3. Pfannmöller (Něm.) 202,77 (6), ...5. Mašek, 6. Pinkava (oba ČR), 13. Indruch (ČR) 106,12 (4).
Ženy - K1: 1. Kaliská (SR) 221,79 (2), 2. Planertová (Něm.) 230,02 (4), 3. Pavelková (ČR) 232,42 (6). 
Konečný stav česká olympijské nominace:
Muži - C1:
1. Indruch 26 bodů, 2. Mašek 24, 3. Pinkava 24.
Ženy - K1: 1. Hilgertová 32, 2. Pavelková 27, 3. Sadilová 20.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz