Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Hlavní lékař varuje před přetrénováním

13 2007
Peking - Hlavní lékař Čínského olympijského výboru Li Kuo-pcheng varoval trenéry před přetěžováním svěřenců v touze po medailích z olympijských her v Pekingu, které se uskuteční příští rok. Přetrénování podle něj stojí za rostoucím počtem zraněných čínských sportovců, kteří navíc mnohdy navzdory zdravotním problémům dál trénují.

"Velmi častý a intenzivní trénink není pro naše sportovce dobrý. Naši trenéři musejí vypracovat vědečtější tréninkový plán, který by měl být uvolněnější, ale účinnější," řekl Li Kuo-pcheng listu China Daily.

Připomněl nedávný případ čínské tenistky Ťie Čeng, která na Roland Garros přijela s bolavým zraněním kotníku a vypadla v prvním kole dvouhry i čtyřhry. "Jakmile se zranila, řekl jsem jí, aby si odpočinula a počkala na plné uzdravení, ale až moc chtěla trénovat a hrát," uvedl lékař.

Přetrénování zavinilo také vlnu zranění v národním týmu volejbalistek, v němž řada hráček pokračuje v přípravě navzdory zdravotním problémům.

"Vzhledem k velké konkurenci v týmu většina z nich trénuje a hraje zápasy navzdory zraněním, což poškodí jejich budoucí kariéru a zdraví," řekl Li Kuo-pcheng.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze