Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavoňová se ještě opalovat nemůže

Atletky na pláži - Společně s Kašpárkovou, Pichrtovou, Cechlovou a Hejnovou si na pláž vyrazila i Zuzana Hlavoňová, ale krčila se ve stínu (úplně vpravo) | foto: iDNES.cz

24 2004
Schinias - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ze stínu pod slaměným slunečníkem sledovala výškařka Zuzana Hlavoňová, jak si její kamarádky z olympijského atletického týmu užívají moře a sluníčka. Jako jediná z party má svoji soutěž teprve před sebou, a tak musí být opatrná. "To čekání je nepříjemné, ale tady je to lepší, než se nudit ve vesnici," tvrdí výškařka.

Autobus, který vozí veslaře a kanoisty z olympijské vesnice na umělý kanál do Schinias, dnes svezl neobvyklé cestující. Dlouhonohá Šárka Kašpárková, drobounká Alena Pichrtová ani urostlá Věra Cechlová na první pohled nepasují mezi tradiční cestující na této lince.

Však také společně s vícebojařskou Michealou Hejnovou a výškařkou Zuzanou Hlavoňovou od zastávky zamířily opačným směrem. Nikoliv k umělému kanálu, ale k Egejskému moři.

Pláž je sotva pět minut chůze od kanálu a minulý týden sem po svých závodech odbíhali mnozí světoví veslaři. Je tu větší klid i čisto než na městských plážích v olympijské metropoli.

Čtyři atletky se těšily do moře, ale pátá se ani nepřevlékla do plavek. Hlavoňová si nechala žluté tričko a zalezla si pod slunečník.

"Musím si dávat větší pozor," uvědomuje si jedenatřicetiletá výškařka. Potřebuje být svěží, protože má svoji olympijskou soutěž teprve před sebou. "Jsem zvyklá, že soutěžím mezi posledními."

Čekání na závod už je únavné, jen trénuje a odpočívá. A přitom myslí na tříletého synka, kterého musela nechat doma.

"Už je to dlouhé, potřebovala jsem změnu, tak jsem tady," říká natažená na pohodlném lehátku. Kromě dnešního výletu na pláž se stihla jen jednou podívat na basketbal, jinak se věnuje jenom svému sportu.

Většina atletů mířila do Atén až tři čtyři dny před závodem, ale Hlavoňová přiletěla s více než týdenním předstihem. "Můj trenér vedl i výškaře, kteří skákali hned na začátku atletického programu, a tak jsem letěla s nimi a trénuji tady," vysvětluje.

Na Olympijském stadionu se Zuzana Hlavoňová představí ve čtvrtek v hlavním večerním programu. "Letos jsem pořád měla problémy s technikou, snad je tady překonám," přeje si.Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz