Hlavoňová se ještě opalovat nemůže

Atletky na pláži - Společně s Kašpárkovou, Pichrtovou, Cechlovou a Hejnovou si na pláž vyrazila i Zuzana Hlavoňová, ale krčila se ve stínu (úplně vpravo) | foto: iDNES.cz

24 2004
Schinias - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ze stínu pod slaměným slunečníkem sledovala výškařka Zuzana Hlavoňová, jak si její kamarádky z olympijského atletického týmu užívají moře a sluníčka. Jako jediná z party má svoji soutěž teprve před sebou, a tak musí být opatrná. "To čekání je nepříjemné, ale tady je to lepší, než se nudit ve vesnici," tvrdí výškařka.

Autobus, který vozí veslaře a kanoisty z olympijské vesnice na umělý kanál do Schinias, dnes svezl neobvyklé cestující. Dlouhonohá Šárka Kašpárková, drobounká Alena Pichrtová ani urostlá Věra Cechlová na první pohled nepasují mezi tradiční cestující na této lince.

Však také společně s vícebojařskou Michealou Hejnovou a výškařkou Zuzanou Hlavoňovou od zastávky zamířily opačným směrem. Nikoliv k umělému kanálu, ale k Egejskému moři.

Pláž je sotva pět minut chůze od kanálu a minulý týden sem po svých závodech odbíhali mnozí světoví veslaři. Je tu větší klid i čisto než na městských plážích v olympijské metropoli.

Čtyři atletky se těšily do moře, ale pátá se ani nepřevlékla do plavek. Hlavoňová si nechala žluté tričko a zalezla si pod slunečník.

"Musím si dávat větší pozor," uvědomuje si jedenatřicetiletá výškařka. Potřebuje být svěží, protože má svoji olympijskou soutěž teprve před sebou. "Jsem zvyklá, že soutěžím mezi posledními."

Čekání na závod už je únavné, jen trénuje a odpočívá. A přitom myslí na tříletého synka, kterého musela nechat doma.

"Už je to dlouhé, potřebovala jsem změnu, tak jsem tady," říká natažená na pohodlném lehátku. Kromě dnešního výletu na pláž se stihla jen jednou podívat na basketbal, jinak se věnuje jenom svému sportu.

Většina atletů mířila do Atén až tři čtyři dny před závodem, ale Hlavoňová přiletěla s více než týdenním předstihem. "Můj trenér vedl i výškaře, kteří skákali hned na začátku atletického programu, a tak jsem letěla s nimi a trénuji tady," vysvětluje.

Na Olympijském stadionu se Zuzana Hlavoňová představí ve čtvrtek v hlavním večerním programu. "Letos jsem pořád měla problémy s technikou, snad je tady překonám," přeje si.Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz