Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavoňová zapije postup do Atén pivem

19 2004
Brno - Výškařka Zuzana Hlavoňová vyhrála tradiční mítink Brněnská laťka, když hned prvním pokusem pokořila laťku ve výšce 195 cm. Splnila tak nejen A-limit pro nadcházející halové MS v Budapešti, ale především má v kapse letenku na olympijské hry v Aténách! "Vzhledem k formě z posledních dnů jsem to nečekala," přiznala po závodě šťastná atletka.

Pro třicetiletou matku dvouapůlletého synka Ondřeje je tato sezona podle jejích vlastních slov poslední. "Je to tak. A proto jsem ráda, že si ji užiju v pohodě. Můžu závodit bez stresů, zda se do Atén podívám nebo ne," libovala si po závodě česká rekordmanka.

V letošní sezoně už dvakrát překonala 191 cm, pak jí však přibrzdila nemoc a na nedávné Čejkovické laťce horko těžko "přelezla" přes 185 cm. "Poslední dobou jsem se necítila na tréninku nejlíp. Ale dnes už při rozeskakování to bylo nečekaně dobré."

Na 193 cm i na vítězných 195 cm (hodnota olympijského A-limitu) uspěla hned napoprvé. "Pokusy to byly povedené, ani jsem si o laťku neškrtla," usmívala se Hlavoňová.

Už s jistým vítězstvím a limity v kapse zkoušela ještě 198 cm, ale na této výšce se představila jen jednou. "Už jsem se nedokázala soustředit, nemělo cenu to dál pokoušet."

Na oslavu chystala společně se známými do Mexické restaurace. "Obvykle si po závodech dávám jedno pivo, ale tentokrát to budou rozhodně nejméně tři," tvrdila odhodlaně.

V Aténách by nemusela být jedinou výškařkou. Už v minulé sezoně skočila Iva Straková dokonce 196 cm, ovšem do Řecka pojede jen tehdy, pokud v této sezoně zdolá minimálně B-limit, tedy 191 cm.

Na olympijských hrách zatím mají jistou účast chodec Miloš Holuša, výškaři Bába, Tomáš  Janků, tyčkaři Ptáček a Baďurová, maratonkyně Petra Kamínková a dálkařka Martina Darmovzalová.

Závod mužů vyhrál Ton
Mezi muži dominoval  český výškař Svatoslav Ton, který zdolal 225 centimetrů. Na stejné výšce uspěl  i druhý Američan Terance Woods a třetí Brit Ben Challenger, Tomáš Janků obsadil výkonem 219 centimetrů páté místo.

VÝSLEDKY
Muži:
1. Ton (ČR) 225, 2. Woods (USA) 225, 3. Challenger (Brit.) 225, 4. Boros (Maď.) 222, 5. T. Janků (ČR) 219, 6.-7. Moroz (Bělorus.) a Horák (SR) oba 219, 8. Zajcev (Běl.) 219.
Ženy: 1. Hlavoňová (ČR) 195, 2. Lázničková (SR) 190, 3. Laláková 190, 4. Janků 187, 5. Straková 187, 6. Moravcová (všechny (ČR) 180.

Autoři:


Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz