Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej bude opět na Staroměstském náměstí

12 2002
Praha - Stejně jako před čtyřmi lety v Naganu budou moci hokejoví fanoušci sledovat na Staroměstském náměstí v Praze utkání českých hokejistů na olympijských hrách. Městská rada totiž rozhodla, že české zápasy ve čtvrtfinále a poté i případné další dva duely o medaile bude možno sledovat na velkoplošné obrazovce v centru české metropole.

Nynější povolení se týká zápasů, jejichž konec je naplánován do 24:00 středoevropského času. Pokud se české duely v průběhu soutěže posunou do pozdějších hodin, může být po konzultaci s hygienikem podle radního Martina Hejla udělena výjimka.

Čtvrtfinálová utkání olympijského hokejového turnaje jsou na programu ve středu 20. února. Český tým čeká klíčové utkání her od 19:00, 21:30, 24:00, nebo ve čtvrtek od 04:15 SEČ. O přesném času se rozhodne až podle výsledků ve skupině.

Semifinálové zápasy turnaje se poté uskuteční v pátek (20:00, 0:15), boj poražených celků o bronzovou medaili pak v sobotu od 20:15. O zisku zlatých medailí se rozhodne v neděli, finále začne ve 21:00 SEČ.

Hejl zdůraznil, že rozhodování nebylo jednoduché. Náměstí je totiž v centru pražské památkové rezervace a podobné akce vadí místním obyvatelům. Rada zvažovala, že by velkoplošnou obrazovku umístila jinam, například na Letnou či na Václavské náměstí. Nakonec ale uznala Staroměstské náměstí za místo, na kterém se fanoušci už tradičně scházejí při vrcholných sportovních událostech.

Folk Art Production, která bude akci zajišťovat, požádala magistrát o zapůjčení Staroměstského náměstí už počátkem srpna loňského roku. Rada stanovila několik podmínek. Pořadatel musí zajistit pořádek, bezpečnost a průběžný úklid náměstí a odstranit na své náklady případné škody. Musí zajistit i pořadatelskou službu, spolupráci městské policie a zdravotní služby.

 

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz