Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanadu pískají Kanaďané. Komedie, protestuje švédská legenda Forsberg

(Ilustrační snímek) | foto: Reuters

23 2014
Má tohle být vtip? diví se ve Švédsku před finálovým zápasem olympijského turnaje. Duel s Kanadou totiž bude pískat trojice kanadských rozhodčích a jeden Američan, který žije v Kanadě. "To je snad vtip," kroutí hlavou legenda švédského hokeje Peter Forsberg.

Samozřejmě to není poprvé, co rozhodčí řídí duel své vlastní země, ovšem v ostře sledovaném finále olympijského turnaje to vzbudilo velký ohlas. Nejhlasitěji se ozval právě Forsberg, jehož rozladění zaznamenali až za oceánem.

Rozhodčí pro finále

Hlavní: Kelly Sutherland (Kanada), Brad Meier (USA)
Čároví: Derek Amell (Kanada), Greg Devorski (Kanada)

"Je to komedie nejvyšší úrovně. Z Kanady budou nejenom rozhodčí, ale i supervizor a náhradní sudí," nechápe muž, který před dvaceti lety rozhodl olympijské finále stejných týmů slavnou jednoruč fintou při penaltovém rozstřelu.

Netrvalo dlouho a zareagovala Mezinárodní hokejová federace IIHF: "Rozhodčí jsme nevybírali podle národnosti, ale podle výkonů. Ve finále chceme jen ty nejlepší," tvrdí člen komise IIHF Konstantin Komissarov.

Kelly Sutherland a Brad Meier toho mají na rozhodcovské scéně za sebou opravdu hodně a známý kanadský televizní komentátor Don Cherry naopak upozorňuje: "Pro Kanadu to bude naopak nevýhoda, protože se sudí budou snažit dokázat, že jsou nestranní a budou přísnější právě na Kanadu."

Kdo bude mít pravdu, to se ukáže. Utkání můžete sledovat v podrobné on-line reportáži ZDE.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze