Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moc nehraje, do Soči ale jede. Nepočítal jsem s tím, přiznává Rozsíval

13 2014
V Chicagu nepatří mezi nejvytěžovanější obránce. Popravdě: poslední dobou si zahraje v průměru zhruba každé třetí utkání. Přesto se poprvé v kariéře podívá na olympiádu. "Nepočítal jsem s tím a mám velkou radost," přiznává hokejový obránce Michal Rozsíval.

Loni Stanley Cup, letos olympiáda. Je to vrchol kariéry?
Dalo by se říct, že jo. Nejlepší časy mě potkaly až ke konci kariéry, takže si to moc užívám. Člověk v mých letech neví, jak dlouho ještě bude hrát. Je to samozřejmě vrchol. Jsem rád, že jsem si svými výkony řekl o to, aby mě pan Hadamczik vzal. Nikdy jsem na olympiádě nebyl, strašně moc se těším!

V jaké jste formě?
Cítím se dobře, i když vím, že nemám v Chicagu takovou pozici. Na jedno místo v obraně se točíme tři hráči a hraju jen každý třetí zápas. Ale to dané tím, že tu máme silný tým a i tréninky jsou hodně kvalitní. Odehraju asi tolik zápasů, kolik kluci v české extralize, takže jsem odpočinutý a v Soči připravený na cokoli.

Z Chicaga jede na olympiádu deset hráčů, to je dobrá vizitka, že?
Myslím, že je to snad nejvíc z celé NHL (deset borců vyšle na olympiádu i St. Louis a Detroit). Deset hráčů je dost a vypovídá to kvalitě našeho kádru. Uvidíme, jestli to pro nás bude prospěšné.

Co myslíte vy?
Má to svoje pro a proti. Kluci můžou být po olympiádě unavení, ale na druhou stranu rozehraní, zatímco ostatní budou trénovat jenom individuálně. Sám jsem zvědavý, jestli to bude mít pozitivní, nebo negativní vliv na zbytek sezony.

Zpátky k nominaci - v Chicagu vás je několik národností: hecovali jste se vzájemně před olympiádou?
To všechno proběhlo hned po nominacích, ze začátku toho bylo dost. Ale teď se musíme soustředit, abychom před začátkem olympiády vyhráli co nejvíc zápasů. To největší nadšení se už uklidnilo.

Na mezinárodní scéně jste toho moc neodehrál. Cítíte nervozitu?
Vím, že to bude velká zodpovědnost, když člověk jede na tak velkou akci jako je olympiáda. Na druhou stranu jsem toho už odehrál docela dost. Je to jenom hokej, myslím, že by mě to nemělo rozhodit. Na začátku nějaké nervy asi budou, ale to mívám normálně i v NHL. Jakmile se začne hrát, většinou to ze mě spadne. Doufám, že se s tím dokážu nějak poprat.

Autor:


Další z rubriky

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...Najdete na iDNES.cz