Dobré zprávy: zdravotní stav hokejistů pro Soči se lepší

Zbyněk Michálek (vlevo) se raduje, protože se vrátil na led. Má však vyhráno? | foto: AP

23 2014
Situace se začíná uklidňovat, vše se ubírá správným směrem. Marodka českých hokejistů, kteří budou bojovat na olympiádě v Soči, se vyprázdnila. A reprezentační kouč Alois Hadamczik doufá, že to tak vydrží.

Největší starosti má hlavně o obránce Zbyňka Michálka, jenž dlouho chyběl kvůli poraněné kyčli. Už však stačil odehrát čtyři zápasy, ve kterých se postupně navyšuje čas strávený na ledě (naposledy odehrál přes dvacet minut v Calgary).

Michálek nechtěl návrat na led uspěchat, v prosinci se mu to totiž nevyplatilo a musel znovu pauzírovat. Z tohoto hlediska tudíž musí být kouč Hadamczik stále obezřetný a doufat, že se zdraví vydrží.

To samé si samozřejmě přeje i 31letý bek, který by měl v Soči vytvořit nejsilnější obrannou dvojici s Markem Židlickým. "Jet na olympiádu, to je můj splněný sen. Udělám všechno pro to, aby to vyšlo," říkal rodák z Jindřichova Hradce.

Vážný zřejmě nebude ani stav útočníka Jakuba Voráčka, jenž na začátku tohoto týdne nedohrál utkání na ledě New York Islanders a místo toho si na střídačce ledoval levou ruku. Spekulovalo se o zlomenině prstu.

Tato informace může být klidně pravdivá, leč Voráček zatnul zuby a v noci na čtvrtek nastoupil v domácím duelu proti Carolině. Pozitivní je, že na ledě strávil přes 21 minut, což značí, že by situace nemusela být až tak zlá.

"Nebudu lhát, měl jsem trochu problém udržet v ruce hokejku," přiznal však Voráček zámořským reportérům. "Stává se, že člověk musí nastoupit i s nějakým zraněním. Není to tak hrozné, zatím pořád umím najít způsob, jak si s tím na ledě poradit."

Dobré je, že do startu olympiády zbývá ještě dost času. Pokud by však přece jenom někdo nemohl ze zdravotních důvodů v Soči startovat, může Hadamczik sáhnout ke změně nominace. V tom případě by se v útoku mohlo dostat třeba na Jiřího Hudlera, jenž v NHL nadále potvrzuje výbornou formu.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

STŘÍBRO. Smutní švédští hokejisté po prohraném olympijském finálovém utkání s...

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše...

Dopoval, aby uživil rodinu. A mnoho zkoušek Dürrův podvod neodhalilo

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr během Tour de Ski 2014.

Bral jsem i vyšší dávky a dopingovými zkouškami jsem procházel, popisoval rakouský běžec na lyžích...

Najdete na iDNES.cz