Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Krásné hokejové odpoledne! Ve svém posledním zápase základní skupiny B na olympijském turnaji naráží český národní tým na Ruský olympijský výběr. Utkání startuje ve 14.10, sledovat jej můžete v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.
V poslední době se Česku proti jednomu z největších rivalů nedaří. Rusům podlehli na loňském světovém šampionátu v základní skupině, v probíhající sezoně s nimi prohráli v obou případech: v rámci Karjala Cupu i Channel One Cupu.
Rusové nezařadili do nominace petrohradské útočníky Antona Burdasova ani Andreje Kuzmenka, což bylo jistým překvapením. Na soupisku se nevešel ani sedmnáctiletý Matvej Mičkov, největší talent tamního hokeje.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Nord (SWE) - Lundgren (SWE), Nikulainen (FIN)
Počet diváků: 921

Národní tým půjde proti favoritovi posilněn prvním vítězstvím v sezoně. Čtyřiačtyřicetiletý kouč přiznal, že páteční zvládnuté nájezdy proti Švýcarsku představovaly pro všechny velkou úlevu. "Myslím, že nás to může nakopnout," uvedl kouč Filip Pešán.
V české sestavě chybí Michael Frolík. Hrát bude Michael Špaček, který nastoupí ve třetí lajně s Řepíkem a Stránským.
Zápas budou řídit skandinávští sudí z Finska a Švédska.
Rusko na turnaji ještě neinkasovalo. Nad Švýcary zvítězilo 1:0, nad Dány 2:0.
Češi po úvodní porážce 1:2 od Dánska porazili Švýcary 2:1 po nájezdech. V tabulce skupiny B jsou se dvěma body třetí.
0:00
Utkání začalo.
0:12
Vyloučen hráč Hyka (Česko), 2 min. za hákování
Nepříjemný úvod, Hyka v útočném pásmu fauloval Voronkova.
1:02
Češi se zatím dobře brání, nedovolili Rusům, aby se usadili v pásmu.
1:12
Češi jsou kompletní, oslabení zvládli v pohodě.
2:18
Už ve hře pět na pět zakončoval z levého kruhu Gusev, dobře postavený Hrubý puk lapil.
3:41
Po přetlačované u zadního mantinelu zakončoval Grigorenko, Hrubec vyrazil.
4:51
Tkačov A. (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gusev a Něstěrov
Stav zápasu Rusko - Česko 1:0

Rusko jde do vedení. Tkačov prolétl po levé straně do pásma a z levého kruhu prostřelil Hrubce. Puk šel mezi ruku a tělo.
5:18
Fedotov si připsal první zákrok v utkání proti ráně Hyky z pravého kruhu.
5:58
Červenka tečoval Mozíkovu střelu od modré a Fedotov měl co dělat, aby skákající puk ukryl ve výstroji. Před ním byla spousta hokejek, ruský gólman jej přesto získal jako první.
6:07
Od modré opět pálil Mozík, puk tentokrát minul branku.
6:50
Fantastický zákrok Fedotova udržel Rusům vedení. Hyka z otočky uvolnil Krejčího, jenž zakončil z první. Fedetov se ale rychle přesunul a puk ukryl do lapačky.
7:55
Šipačov zůstal zcela volný před Hrubcem, bekhendem ale minul.
8:49
Po střele Jeřábka puk poskakoval mezi kruhy, přes zadáky se k zakončení neprotlačil Sobotka.
10:19
Šipačov tentokrát zakončoval v pádu, Hrubec vyrazil.
11:20
V dobré pozici se objevil Červenka, ale Fedotova nedokázal prostřelit.
11:59
Vyloučen hráč Jelesin (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Faul na Smejkala.
12:37
Kundrátek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Červenka a Stránský
Stav zápasu Rusko - Česko 1:1

Kundrátek od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Před Fedotovem výborně clonil Kovář. Rusko poprvé na turnaji inkasovalo.
13:48
Sedlák si při jízdě do útočného pásma vyměnil puk s Krejčím, akci ale zastavila ruská hokejka.
14:31
Po ráně Jemelina chtěl dorážet Karnauchov, o kterého se postaral Kundrátek.
15:00
Stránský z levé strany vyprášil betony ruského gólmana.
15:15
Vyloučen hráč Šaripzjanov (Rusko), 2 min. za krosček
15:15
15:55
Ránu Kundrátka tentokrát Fedotov vyrazil a následně vykryl dorážku Červenky.
16:51
Další rána od modré, tentokrát od Šuláka. Fedotov vyrazil.
17:15
Rusko tentokrát oslabení přežilo, přestože Češi sehráli přesilovku dobře. Byla tam hodně střel i dorážky, Fedotov všechno ustál.
18:52
Po delší době se vepředu ukázali Rusové. Hrubec efektním semaforem lapil ránu Slepyševa.
19:24
Vyloučen hráč Voronkov (Rusko), 2 min. za sekání
19:24
Vyloučen hráč Knot (Česko), 2 min. za sekání
Závěr první třetiny se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
20:00
Skončila první třetina.
Češi sice inkasovali jako první, ale v první třetině rozhodně nebyli horším týmem. Právě naopak. Poté, co své velké šance nevyužili Krejčí s Červenkou, srovnal skóre v přesilovce Kundrátek. Je prvním českým obráncem, který dal v této sezoně gól.
Střely na branku v 1. třetině: 6:12.
20:00
Začala druhá třetina.
20:59
Aktivní Kundrátek objel branku a dostal se k zakončení, Fedotov vyrazil.
21:33
Už se hraje pět na pět. Voronkov po návratu na led ohrozil Hrubce střelou.
22:01
Hrubec výborně zasáhl proti velké šanci Karnaukova, který byl před ním zcela volný. Ruský útočník to zkoušel pod horní tyčku, puk zasáhl českého gólmana do ramene.
22:19
Další výborný zákrok Hrubce, tentokrát na něj nevyzrál Něstěrov.
23:58
Výborné střídání Kovářovy lajny vyvrcholil šancí Sobotky, který zblízka nedokázal zasunout puk za Fedotova.
24:36
Od modré pálil Šulák, Fedotov vyrazil.
24:43
Češi pálí ze všech pozic, nyní to zkoušel Knot. Fedotov je ale ve druhé třetině zatím bezchybný.
26:00
Hynek Zohorna nedokázal na útočné modré zachytil prudkou přihrávku. Škoda pro Čechy, protože tam byl volný i Smejkal, mohlo to být dva na jednoho.
26:17
Tempo zápasu je vysoké, od modré nyní pálil Jelesin.
27:12
Po chybě v české rozehrávce měl tutovku Grigorenko. Zakončoval zblízka do prázdné branky, Hrubec přesto stačil včas zasáhnout vyrážečkou a udržel nerozhodné skóre.
27:37
Z mezikruží střílel Sedlák, puk se zastavil o brusli protihráče.
28:30
Hrubec efektním zákrokem chytil puk do lapačky po střele od modré.
28:52
Už podruhé rozhodčí přerušili hru kvůli tomu, že jsou otevřená vrátka do kabiny. Nacházejí se v ruské obranné třetině.
29:41
V souběžně hraném druhém utkání skupiny B Dánové otočili skóre a vedou nad Švýcarskem 2:1.
30:04
Vyloučen hráč Smejkal (Česko), 2 min. za držení protihráče
30:47
Ruskou kombinaci narušil Sobotka, který srazil přihrávku a puk odklouzal do středního pásma.
31:08
Vyloučen hráč Sobotka (Česko), 2 min. za hákování
Rusové budou hrát 57 vteřin pět na tři.
31:11
Krejčí vyhrál buly a Šulák vyhodil puk daleko z pásma.
31:35
Hrubec výborně zasáhl proti tutovce Plotnikova, který zakončoval z první. Byl zcela volný před brankou.
32:07
Hrubec zasáhl proti Grigorenkovi a Smejkal je na ledě.
32:19
Něstěrov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gusev a Plotnikov
Stav zápasu Rusko - Česko 2:1

V pokračujícím tlaku v klasické přesilovce přesně pálil od modré Něstěrov.
32:19
Slepyšev měl těsně před střelou brusli v brankovišti. Pešán o tom debatoval s rozhodčím Kaukokarim, ale trenérskou výzvu si nakonec nevzal.
33:00
Strkanice před Fedotovem po Šulákově nahození.
33:15
Řepík neuspěl s individuální akcí, při níž si vybruslil od zadního mantinelu.
35:11
Dlouhé střídání Krejčího vedlo k tlaku, ale ne k šanci.
36:35
Sobota si vyměnil puk s Kovářem a puk pak poslal těsně vedle pravé tyčky.
37:03
Kundrátek zlomil hůl při střele.
37:22
Rusové úpí pod českým tlakem, ubránili se jen pomocí zakázaného uvolnění. Na předchozí nám první lajny nyní navázala druhá formace.
37:34
Vyloučen hráč Voronkov (Rusko), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Zákrok na Sedláka byl zkoumán na videu. Voronkov, který ho trefil loktem do hlavy, jde předčasně do kabin.
37:34
Trest odsedí Gricjuk, Češko má skvělou šanci vyrovnat.
38:20
Střelu Krejčího Fedotov vyrazil, k dorážce se Červenka nedostal.
38:41
Krejčí (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Červenka a Kundrátek
Stav zápasu Rusko - Česko 2:2

Krásná kombinace znamená vyrovnání. Červenka přihrávkou napříč pásmem uvolnil Krejčího, který prostřelil Fedotova.
39:16
Špaček (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šulák a Smejkal
Stav zápasu Rusko - Česko 2:3

Česko otáčí skóre! Z levého kruhu tvrdě a přesně pálil Špaček.
40:00
Skončila druhá třetina.
Skvělé přesilovky zajistily Čechům vedení. Národní tým, který dnes hraje hodně aktivně, skóroval dvakrát v pětiminutové výhodě a otočil skóre na 3:2 ve svůj prospěch.
Střely na branku ve 2. třetině: 11:16, celkem: 17:28.
Poslední část začnou Češi v početní výhodě, která potrvá ještě 2 minuty a 34 sekund.
40:00
Začala třetí třetina.
40:49
Kovář z dobré pozice minul.
41:12
Ránu Kundrátka zablokoval Semjonov, následně Fedotov pokryl ránu Krejčího.
41:56
Rusové vyhazují puk k Hrubcovi.
42:13
Kovář byl opět volný ve střelecké pozici, ale opět minul.
42:34
Rusko je v pěti. V dlouhém pětiminutovém oslabení inkasovalo dvakrát a přišlo tím o vedení.
43:03
Po nahození od Kloka puk poskakoval o branky, Smejkal na něho nedosáhl.
43:14
Klok (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Zohorna
Stav zápasu Rusko - Česko 2:4

Češi vedou o dva góly! Z vnějšího levého kruhu Klok parádně trefil protilehlý růžek.
43:33
Sedlák se protlačil až k Fedotovovi, jenž puk za jeho záda nedostal. Ještě zkoušel dorážet Hyka, kterého obránce natlačil na branku, jež byla posunuta.
43:50
Semjonov (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Plotnikov a Andronov
Stav zápasu Rusko - Česko 3:4

Rusko dramatizuje zápas. Semjonov zblízka snížil.
44:12
Gricjuk z pravého kruhu prověřil Hrubcovu pozornost.
46:02
Po rychlém přechodu do pásma zakončoval z pravé strany Sobotka, Fedotov vyrazil.
46:43
Gricjuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gusev a Tkačov A.
Stav zápasu Rusko - Česko 4:4

Gricjuk si najel před Hrubce a forhendem srovnal.
47:08
Z nulového úhlu zkoušel zaskočit Fedotova Tomáš Zohorna.
47:33
Bratrská spolupráce málem vrátila Čechům vedení. Tomáš Zohorna přihrál přesně před branku Hynkovi, jehož zakončení Fedotov vyrazil.
48:22
Čibisov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vojnov a Šipačov
Stav zápasu Rusko - Česko 5:4

Rusko otáčí skóre! Čibisov si od zadního mantinelu najel do pravého kruhu, otočil se a zaskočil Hrubce.
48:57
Hyka (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krejčí
Stav zápasu Rusko - Česko 5:5

Opět je srovnáno. Hyka poslal puk z rohu do betonu Fedotova, od něhož se odrazil do branky.
49:53
Pět gólů padlo v rozmezí 5 minut a 43 vteřin.
50:54
Smejkal zkusil prostřelil Fedotova z levé strany.
51:35
Krejčí rychle přešel do pásma, ale protihráč jej vytlačil do prostoru, z něhož nemohl ohrozit branku.
52:12
Vyloučen hráč Sobotka (Česko), 2 min. za sekání
52:53
Galijev nepřesně vystřelil z první, puk vylétl z pásma.
53:45
Hrubec pokryl střelu Guseva.
54:14
Češi sehráli dobré oslabení, jsou v pěti.
54:24
Dva na jednoho šli Krejčí a Sobotka. Krejčí přihrál doleva, střelu Sobotky na poslední chvíli srazil Něstěrov.
55:46
Po zběsilé přestřelce v úvodní desetiminutovce poslední třetiny nyní gólostroj ustal. Dočkáme se prodloužení?
57:07
Čeští hokejisté drží puk na holi častěji, ale nebezpečné situace chybí.
58:56
Sedlák dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou, nevyzrál ale na Jakovleva.
60:00
Skončila třetí třetina.
Poslední třetina byla ve stylu každý chvilka tahá pilku. Český tým vedl o dva góly, Rusko skóre otočilo, aby zápas poslal do prodloužení Hyka. O druhém bodu rozhodne prodloužení nebo nájezdy.
Střely na branku ve 3. třetině: 12:10, celkem: 29:38.
Ve druhém utkání Dánsko porazilo Švýcary 5:3, což znamená, že o pořadí ve skupině je jasno. Vyhráli Rusové a jdou přímo do čtvrtfinále. Druhé je Dánsko, třetí Česko a čtvrté Švýcarsko.
60:00
Začalo prodloužení.
61:08
Rusové šli dva na jednoho, Šulák zastavil přihrávku Tkačova.
61:51
Sobotka vystihl rozehrávku, ale puk už je ve středním pásmu.
62:37
Vyloučen hráč Nikišin (Rusko), 2 min. za sekání
Faul na Hyku, Češi budou hrát přesilovku čtyři na tři.
62:37
Trenér Pešán si vzal oddechový čas.
62:37
Na ledě jsou Kundrátek, Červenka, Krejčí a Kovář.
63:02
Střelu Krejčího srazil Jemelin, Fedotov puk přikryl rukavicí.
Stav zápasu Rusko - Česko 5:6

Využitá přesilovka. Šulák pálil z mezikruží a zjistil Česku vítězství v prodloužení.
Konec utkání.
Český tým předvedl proti Rusku svůj nejlepší výkon v turnaji. Dal čtyři góly v přesilovkách, hrál hodně aktivně. Před play off je to hodně nadějné.
Střely na branku v prodloužení: 0:3, celkem: 29:41.
O soupeři českých hokejistů v osmifinále rozhodne až zítřejší program. Všechny další utkání, které na turnaji sehrají, budete moci sledovat v online reportážích.