Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Rána pro Slováky: Gáborík nepřijede. Riziko bylo velké, uznal lékař

Marián Gáborík | foto: AP

7 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Největší obavy hokejového Slovenska se naplnily. Hvězda NHL Marián Gáborík si nezahraje na olympijském turnaji v Soči. Kvůli nedoléčenému zranění klíční kosti jej nepustili lékaři Columbusu. V nominaci jej nahradí útočník Branko Radivojevič.

Ještě ani nestihl zavolat domů: Zůstávám v Soči. "Přišel jsem před tréninkem do kabiny, trenér si mě zavolal a oznámil mi, že jsem v týmu," řekl Radivojevič. Skvělá zpráva pro něj, ale zároveň nepříjemný ortel pro Slováky.

Na trefy Mariána Gáboríka totiž kouč, spoluhráči i fanoušci výrazně spoléhali. "Bohužel nález není stoprocentní. Riziko, že by se mu při srážce nebo kontaktu u mantinelu klíční kost zase poškodila, by bylo obrovské," uvedl týmový lékař Vladimír Lupták.

Trenér Vladimír Vůjtek nezastírá: "Je to samozřejmě velká ztráta. Už kvůli tomu, že je střelec, co umí dát gól i z pološance; takových se rodí málo. Ale musíme se dívat dopředu. Čekali jsme kvůli Mariánovi do samého konce, zároveň jsem už však tipovali, kdo by jej mohl zastoupit."

Důvěru dostal Radivojevič, jeden z pamětníků posledních her ve Vancouveru, kde Slováci senzačně došli ke čtvrtému místu. "Výborná olympiáda," vzpomíná. "Věřím, že teď se tým dá zase do kupy a atmosféra bude dobrá. Mariána je mi trochu líto, to ale hokej přináší. Teď musím splatit důvěru trenéra a hrát co nejlíp."

Na Gáboríkova zaměstnavatele z Columbusu si Slováci nestěžují. "Byli velmi vstřícní, chtěli jej na olympiádu pustit. Ale pokud si lékař není jistý, nejde to," souhlasil doktor Lupták a také Vůjtek dodává: "Byly to objektivní příčiny."

Víc jej trápí situace jiné slovenské hvězdy z NHL Lubomíra Višňovského. Toho New York Islanders sice po otřesu mozku už nasazují do zápasů, jenže pro Soči jej definitivně odmítli uvolnit. "Zdá se mi to divné," říká Vůjtek.

Absence Lubomíra Višňovského je rána, říká manažer reprezentace Sýkora:Najdete na iDNES.czmobilní verze