Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Hokejisté toužili vidět Sáblíkovou. Nepřeložili jim však trénink

Čeští hokejisté by rádi místo nedělního tréninku vyrazili na závod rychlobruslařek na 3000 metrů. | foto: MAFRA

8 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Před čtyřmi lety ve Vancouveru přinesli hokejoví reprezentanti rychlobruslařce Martině Sáblíkové štěstí. Fandili jí při závodu na tříkilometrové trati a aplaudovali po jejím suverénním triumfu. V neděli chtěli na hrách v Soči dokázat, že se historie opakuje. Nicméně nakonec jim ta šance byla odepřena.

Až v pondělí dorazí ze zámoří většina mužstva, začne pro hokejisty ten opravdový olympijský blázinec. Do té doby však parta okolo veterána Nedvěda vítá jakékoliv rozptýlení.

V sobotu pro ně vedení výpravy shánělo lístky na první vystoupení fenomenální Sáblíkové v aréně Adler. Pro případ, že by se dílo podařilo, tým počítal s přesunem tréninku na dopoledne.

"Posledně jsme na ní byli ve Vancouveru. Vyhrála. Tak to snad zopakujeme," prohlásil útočník Roman Červenka.

Kroužení po oválu se v porovnání s dynamickou hrou mezi mantinely může jevit jako poněkud nudná podívaná. Do haly v Richmondu v únoru 2010 však přilákala i největší hvězdy Eliáše či Jágra.

"Mě to docela bavilo," tvrdí Červenka. " Rychlobruslení vidím naživo jen jednou za čtyři roky na olympiádě. Sledovali jsme mezičasy, jak se holky předháněly. Mám rád všechny sporty. Kdyby byla šance, šel bych se tu podívat na cokoliv. Třeba jsem na olympiádě naposled. Ale nejlepší by bylo vidět Martinu. Když může Češka získat zlato, je to ještě lákavější."

"Každý sport je zajímavý," řekl Červenka. "Kdyby byla šance, šel bych se tu podívat na cokoliv. Třeba jsem na olympiádě naposled. Ale nejlepší by byla Martina. Když může Češka získat zlato, je to ještě lákavější."

Navečer se plány na podporu krajanky zhroutily. Vstupenky byly, jenže… "Nepodařilo se nám přesunout trénink," oznámil mluvčí hokejového mužstva Zdeněk Zikmund.
Někteří hráči tak aspoň zvažovali nedělní ranní výlet do hor na sjezd mužů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze