Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Hokejisté hrají zápas roku. S Itálií

19 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Neříká se to lehce, ale je to tak. Zápas se slabou Itálií, nováčkem elitní skupiny mistrovství světa, rozhodne, zda Česko zůstane ve hře o olympijskou medaili. "Je to pro nás v tuto chvíli zápas roku a každý z hráčů si to uvědomuje," řekl po nedělním dobrovolném rozbruslení asistent Mojmír Trličík.

Je to pro hvězdný český výběr nelichotivá vizitka, že své naděje vkládá do zápasu s outsiderem.

"Takhle to neberu. Beru to tak, že jedině výhra je cesta dál. Je jedno, jestli je to Itálie, Kazachstán nebo Kanada. Tak to prostě je," řekl asistent.

Český tým pronásledují v olympijském Turíně jenom trable. Nejenom, že se týmu herně nedaří, navíc jej kosí zranění. Už museli odjet brankář Hašek, útočník Eliáš, zápas proti Finsku nedohrál Jágr.

I sestava pro duel s Italy se určí až těsně před zápasem. Definitivně se rozhodne, zda nastoupí Jágr, jehož v sobotu vyřadil nevybíravým zákrokem ze hry Jarkko Ruutu, problémy má i Hemský a Čajánek.

Čajánek má od zápasu se Švýcary problémy se zápěstím. "A Hemského potíže jsou spíš chronického charakteru. Jde o kotník. Ale měl by být v pořádku," řekl lékař Zdeněk Ziegelbauer.

Jeho hlavním pacientem je ale Jaromír Jágr. Nastoupí proti Itálii? "Měl by být v pořádku. Otřes mozku neměl, v bezvědomí nebyl. Zranění je to ale samozřejmě nepříjemné," řekl Ziegelbuer.

Jágr narazil hlavou do hrany mantinelu a byl nejenom zkrvavený, ale také viditelně otřesený. "Když máte tržnou ránu na obličeji, obočí, čelo a další na temeni hlavy, to by byl otřesený každý," řekl Ziegelbauer. Tržné rány na levém obočí a na temeni hlavy vyspravil celkem devíti stehy.

Podle asistenta Trličíka je ale velká pravděpodobnost, že do utkání nastoupí všichni hráči. "Chtějí hrát. V tuto chvíli je to pro nás zápas roku a každý z hráčů si to uvědomuje," prohlásil. A oznámil, že debut na turnaji si určitě odbude Aleš Kotalík.

Ale definitivní sestava bude známa až těsně před zápasem. Jisté je, že v brance znovu nastoupí Tomáš Vokoun.

Jinak se složení formací nedalo z dobrovolného rozbruslení vyčíst. Na ledě bylo jen šest hráčů, další se protahovali v kabině a v posilovně. Zkušení hráči jako Straka, Špaček, Lang, Židlický zůstali v olympijské vesnici.Iveco Daily 50C14 valník 5,2m!
Iveco Daily 50C14 valník 5,2m!

r.v. 2006, naj. 255 000 km, diesel
119 790 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze