Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté z Kontinentální ligy mohou startovat v Pchjongčchangu

Hokejisté z NHL mohou startovat na olympijském turnaji v Pchjongčchangu. A týká se to nejen těch v dresu ruského výběru. | foto: AP

13 2017
Hokejisté z Kontinentální ligy mohou startovat na olympijském turnaji v jihokorejském v Pchjongčchangu. Vedení soutěže o tom rozhodlo den poté, co Ruský olympijský výbor schválil start svých sportovců na ZOH pod neutrální vlajkou.

Na olympijském hokejovém turnaji v Koreji budou poprvé od roku 1994 chybět hráči z NHL. Prezident KHL Dmitrij Černyšenko v listopadu naznačil, že pokud Mezinárodní olympijský výbor sáhne k plošnému trestu pro ruské sportovce, Kontinentální liga své hráče na únorové hry rovněž nepustí.

MOV minulý týden potrestal Rusko kvůli státem řízenému dopingu a podvodech při olympijských hrách v Soči vyloučením ze ZOH 2018, povolil nicméně start „prokazatelně čistých“ ruských sportovců pod neutrální vlajkou. Olympionici z Ruska mohou v Pchjongčchangu soutěžit i v kolektivních sportech.

Absence hráčů z Kontinentální ligy by pro olympijský hokejový turnaj znamenala další zásadní ochuzení. Například v nominaci českého trenéra Josefa Jandače na nadcházející Channel One Cup v Praze a Moskvě je 15 z 28 hokejistů z klubů KHL.

Autoři: ,


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Vítězové tří skupin postoupí společně s nejúspěšnějším týmem z 2. míst přímo do čtvrtfinále. Ostatní budou hrát předkolo play-off. Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Korea. Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko. Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea. Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko. Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko.

Najdete na iDNES.czmobilní verze