Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hokejisté pojedou do Turína bez náhradníků

1 2006
Praha - Bez povoleného počtu tří náhradníků odcestuje hokejová reprezentace na olympijské hry v Turíně. Tito hráči sice budou moci podle dohody mezi Mezinárodním olympijským výborem a hokejovou federací s týmem trénovat, budou však mít omezenou akreditaci. Do hry by mohli zasáhnout až v případě zranění.

Jejich pobyt v Turíně navíc budou hradit národní federace ze svého.

"Rozhodli jsme se, že náhradníky do Turína brát nebudeme. Vedle ubytování bychom se museli starat o jejich další program, zajišťovat jim vstupenky a další věci," vysvětlil generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Hlavním důvodem, proč kouč Alois Hadamczik o možnost neprojevil zájem, je ale fakt, že Češi kalkulují se skutečností, že trojici náhradníků před turnajem vůbec nezveřejní.

IIHF přitom nedávno v jedné z tiskových zpráv uvedla, že tak národní svazy budou muset učinit 24 hodin před začátkem turnaje. "Nám to ale zatím oficiálně nikdo nesdělil. Trenéři proto zatím neplánují, že by tak učinili. Reagovali bychom až podle aktuální situace," uvedl Urban.

Hadamczik s asistenty Ondřejem Weissmannem a Mojmírem Trličíkem by se tak v případě zranění některého z hráčů rozhodovali na poslední chvíli. Za indisponovaného centra by například povolali středního útočníka podobného typu.

Zlatý autobus z Vídně do Turína nesmí

Čeští hokejisté se na olympiádě budou muset obejít bez zlatého luxusního autobusu, který je vozil loni ve Vídni při jejich cestě za zlatými medailemi. Italští pořadatelé totiž zamítli žádost Českého svazu ledního hokeje, aby výprava mohla tento autobus opět používat.

"Nepovolili nám to," řekl dnes generální sekretář svazu Martin Urban. Češi tak budou muset využívat klasickou olympijskou dopravu stejně jako další týmy. "Žádný velký problém to ale není a ani jsme za to nějak nebojovali. Potřebujeme, aby nás dovezl
tam, kam má, a abychom mohli jezdit ve stanovených zónách.

Kdyby nás například více kontrolovali nebo nás někam nepouštěli jen proto, že máme jiný autobus, bylo by kontraproduktivní," uvedl Urban. Důvodem zamítnutí žádosti byly zřejmě bezpečnostní a sponzorské důvody.

Ve Vídni hokejisté minimálně dvakrát denně usedali do zlatého autobusu s českými vlajkami na zrcátkách a výrazným označením příslušnosti k České republice. Čas v zácpách si hráči mohli krátit sledováním televize s českými filmy, k dispozici měli
přípojky na počítače či stolky na oblíbené karty. A všichni si to pochvalovali.

"Je to super. Máme tam pohodlí, každý máme například dvě sedačky jen pro sebe," řekl tehdy kapitán týmu David Výborný. Hokejisté si tak mohli připadat jako na palubě letadla. "Chybějí nám tam jen stevardky," smál se Výborný, který bude v Turíně stejně jako většina reprezentantů z Vídně opět oblékat reprezentační dres.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze