Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Hokejisté rychle opouštějí Vancouver, Kubina se vzdal reprezentace

25 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů iDNES.cz) - Krátce po čtvrtfinálovém vyřazení z olympijského turnaje začali čeští hokejisté mizet z Vancouveru. Na cestu do Evropy se vydal i trenér Vladimír Růžička. Obránce Pavel Kubina před odletem oznámil, že se vzdává reprezentace.

"Hned když po zápase opadl první šok z vyřazení, začali jsme se zabývat tím, jak dostat hráče domů," řekl vedoucí hokejového týmu Martin Loukota.

Odjezdy hráčů NHL si organizuje hráčská asociace NHL PA, takže vedení českého týmu kontaktovalo odpovědnou pracovnici, která okamžitě začala zařizovat letenky. "Už v sedm ráno odletěl Vokoun s Fleischmanem, teď už je na letišti i Kaberle a Krejčí," prozradil Loukota.

Na pokojích českých hokejistů bylo celou noc živo. Tašky si balil i trenér Vladimír Růžička, který už po utkání s Finskem prohlásil, že ho ve Vancouveru nic nedrží. "Nebudu čekat na speciál, koupím si letenku a mířím domů. Olympiáda už mě nezajímá."

S trenérem se na cestu vydali také oba hráči z české extraligy Červenka a Štěpánek.

Dnes odpoledne místního času odletí všech pět hráčů z ruské KHL v čele s Jágrem. "Právě s nimi jedu do haly, kde si budou balit hokejovou výstroj," říkal Loukota do telefonu.

Ve vesnici zůstalo posledních pár hokejistů, za nimiž se zavřou dveře nejpozději zítra. Jako poslední zmizí Pavelec s Kubou.

Co říkal při odletu Josef Vašíček:

Kubina přenechá místo mladším

Obránce Pavel Kubina si ještě před odletem svolal novináře a oznámil, že se vzdává reprezentace. "Nebylo to lehké rozhodování, ale za měsíc mi bude třiatřicet a já se chci věnovat už jen klubu. Připravovat se po sezoně ještě další měsíc na mistrovství světa je strašně těžké a já bych se chtěl věnovat více rodině," řekl Kubina.

"Zažil jsem s českou reprezentací strašně moc, byly to krásné chvíle a pro mě bylo ctí učit se od hráčů jako byli Hašek, Jágr, Reichel nebo Straka," dodal Kubina s tím, že je čas přenechat místo mladším.

Tomáš Rolinek při odletu:Najdete na iDNES.czmobilní verze