Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Hokejisté se chystají na bitvu o finále

24 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Lehké rozbruslení v deset hodin, oběd v blízkém Hockeylandu a od půl páté na Švédy. Hokejovou reprezentaci čeká předposlední krok v boji o vytoužené olympijské zlato. „Vítězná sestava se nemění,“ prohlásil asistent Mojmír Trličík. Chytat tedy bude Milan Hnilička a uzdravený Aleš Kotalík zůstane mezi náhradníky.

„Tak alespoň do utkání vstoupíme, v jeho průběhu ale můžeme reagovat na vývoj situace,“ naznačil Trličík.

Ani u hráčů, kteří si stěžovali na zdravotní problémy, nehrozí, že by do zápasu nenastoupili. Jak Marek Židlický, tak Petr Čajánek byli v pátek dopoledne na ledě.

„Před takovým utkáním jsou všechny problémy zapomenuty,“ pousmál se Hadamczikův asistent.

Na ledě se v pátek dopoledne objevilo šestnáct hráčů. Přípravu na suchu zvolilo šest útočníků: Jágr, Prospal, Straka, Výborný, Bulis, Erat a brankář Milan Hnilička.

Ten se alespoň v závěru rozbruslení přišel podívat na střídačku a vtipkoval s asistenty. „Je v naprosté pohodě, soustředí se na zápas. Při jeho zkušenostech ví, jak se nejlépe připravit,“ řekl Trličík.

Hráčům už trenéři odprezentovali silné stránky i slabiny švédského týmu. „Jsou hodně silní, ale ne neporazitelní. Už tady taky narazili,“ připomněl jejich prohru 0:5 s Ruskem.

Závěrečnou porážku se Slovenskem ve skupině v potaz trenéři nebrali. Tento duel doprovázely pochybnosti, protože už před ním švédský trenér naznačil, že by mu nevadilo, kdyby jeho tým prohrál a nastoupil ve čtvrtfinále proti Švýcarsku.

Na videosestřihu při taktické poradě se tento zápas neobjevil. Na co trenéři hráče upozorňovali? „Zvládají silové souboje, mají velký tlak do branky, umí oslabení, inkasovali v nich jenom jednou,“ vypočítával Trličík.

V brance nastoupí Henrik Lundqvist, jehož dobře zná čtyřčlenná česká 'mafie' z New York Rangers. „Konzultace na toto proběhla, ale nechali jsme na hráčích, ať si sami řeknou,“ pousmál se Trličík.

Semifinále olympijského turnaje Česko – Švédsko se hraje od 16.30.

Předpokládaná sestava Česka:
Hnilička - Kubina, T. Kaberle, Židlický, Malík, Kuba, F. Kaberle, Špaček - Jágr, Prospal, Straka - Hejduk, Lang, Ručinský - Erat, Výborný, Bulis - Hemský, Čajánek, Olesz - Kotalík.Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze