Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Hokejisté se slétají. Jágr má zpoždění

13 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Unavení, nevyspalí, ale spokojení, že přiletěli podle plánu, se v olympijském Turíně v pondělí objevili první čeští hokejoví reprezentanti z NHL. Ne všichni měli takové štěstí. Hráče z New York Rangers nepustila do Evropy sněhová vánice. "Ve Washingtonu, odkud jsme do Mílána letěli, nesněžilo. Takže jsme tu podle plánu," řekl Dominik Hašek.

Jágr, Straka, Ručinský a Malík by měli do Milána přiletět v půl páté odpoledne. Večerní trénink v hale Palasport Olimpico tedy stihnou.

Termín tréninku byl naštěstí přesunut z tréninkové do hlavní haly a místo v šest začne v osm, takže by na něm mohlo být podle plánu všech sedmnáct hokejistů, kteří se měli do Turína v pondělí dopravit.

"Z New Yorku odletěli asi ve půl čtvrté v noci jejich času," přiblížil manažer Zbyněk Kusý okamžik, kdy kvarteto hráčů v čele s Jágrem konečně vzlétlo. Podle původního plánu měli být už v deset v Miláně.

Jenže severovýchodní část Spojených států včetně New Yorku zažila nejbohatší sněhovou nadílku za několik posledních desetiletí. Téměř sedmdesáticentimetrová pokrývka zastavila načas provoz všech tří velkých newyorských letišť a způsobila odklon stovek letů.

Vánice způsobila takřka nulovou viditelnost, v New Yorku napadlo v neděli v jednom dni 68,3 centimetru sněhu. Podle místní meteorologické služby byl předchozí rekord 67,1 centimetru z prosince 1947.

Jako první se v olympijské vesnici objevili krátce po desáté hodině dopoledne Dominik Hašek a Tomáš Kaberle, kteří společně absolvovali let z Washingtonu.

Po nich dorazila pětičlenná skupina: Tomáš Vokoun, Marek Židlický a Martin Erat z Nashvillu, David Výborný z Columbusu a Rostislav Olesz z Floridy. Jako poslední dopoledne přijel Jan Bulis z Montrealu.

"Jsem tady, to je důležité. U nás nesněžilo," culil se Marek Židlický.

Program do večerního tréninku byl jasný. Rychle si jít alespoň na pár hodin lehnout. "Ale ne na dlouho, abych mohl spát v noci," řekl Hašek.

Většina hráčů během letu vůbec nespala. "Koukali jsme na filmy, kecali..." řekl Židlický. "Bude trvat dva dny, než ze sebe únavu setřeseme," odhaduje Martin Erat. "Ale večer máme trénink, takže se vypotíme a snad to bude v pohodě," dodal David Výborný.

Třetí brankář Milan Hnilička už tedy není v olympijské vesnici z hokejistů sám. Na pondělním tréninku by mělo být třináct hokejistů: tři brankáři, tři obránci a sedm útočníků.

Kompletní tým se sejde v Turíně, pokud vše proběhne podle plánu, na úterním odpoledním tréninku. Ve středu už čeká reprezentaci první zápas proti Německu.

"Určitě jsou proti nám ve výhodě, že neabsolvovali dlouhou cestu. Ale to nic neznamená. Našim cílem je ten zápas vyhrát," prohlásil Dominik Hašek.

Hokejový útočník Martin Erat po příletu do Turína

Hokejoví útočníci Rostislav Olesz (vlevo) a David Výborný po příletu do Turína

Hokejoví reprezentanti přilétají do Turína. Mezi prvními byli útočníci Rostislav Olesz (vlevo), David Výborný a brankář Tomáš Vokoun (v pozadí). Vpravo jim sekunduje manažer Zbyněk Kusý

David Výborný

David Výborný vybaluje v olympijském pokoji

Tomáš Vokoun vybaluje v olympijském pokoji

Tomáš Vokoun

Hokejoví útočníci David Výborný (v popředí) a Rostislav Olesz právě dorazili do olympijské vesnice

Marek ŽidlickýNajdete na iDNES.czmobilní verze