Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté si půjčí amerického brankáře

11 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Jen tři čeští hokejisté v pondělí odpoledne vyjedou na led tréninkové haly v Salt Lake City, aby tak zahájili poslední přípravu na olympijský turnaj. Trenér Josef Augusta bude mít k dispozici jednoho obránce a dva útočníky, a tak aby příprava měla smysl, půjčila si česká výprava brankáře z jednoho místního klubu. "Jmenuje se David Spice a více o něm nevím," říká vedoucí mužstva František Černík.

Před týdnem zasílal dotaz na Mezinárodní hokejovou federaci, ale tento úmysl byl zamítnut. Teprve později získal svolení. Spice bude s mužstvem trénovat tři dny, než přiletí do centra olympijských her Dominik Hašek, Roman Čechmánek a Roman Turek. "Ještě jsme mu museli vyřídit akreditaci, aby ho vůbec pustili do haly," vysvětluje.

Místní celek Utah Grizzlies z AHL, za který v minulosti chytali například Milan Hnilička nebo Tommy Salo, hraje během her na kluzištích soupeře, tak Černík musel při shánění gólmana využít svých konexí v Utahu. "Žije tady jeden člověk z Ostravy, se kterým jsem bydlel na stejném sídlišti a jako klukovi jsem mu dával hokejky. V roce 1986 emigroval a usadil se v Salt Lake City."

O americkém brankáři nemá Černík žádné informace a přiznává, že se po nich ani nepídil. "Jsem rád, že nám pomůže, tak ho přeci nebudu vyslýchat, co je zač," říká Černík.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz