Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté si půjčí amerického brankáře

11 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Jen tři čeští hokejisté v pondělí odpoledne vyjedou na led tréninkové haly v Salt Lake City, aby tak zahájili poslední přípravu na olympijský turnaj. Trenér Josef Augusta bude mít k dispozici jednoho obránce a dva útočníky, a tak aby příprava měla smysl, půjčila si česká výprava brankáře z jednoho místního klubu. "Jmenuje se David Spice a více o něm nevím," říká vedoucí mužstva František Černík.

Před týdnem zasílal dotaz na Mezinárodní hokejovou federaci, ale tento úmysl byl zamítnut. Teprve později získal svolení. Spice bude s mužstvem trénovat tři dny, než přiletí do centra olympijských her Dominik Hašek, Roman Čechmánek a Roman Turek. "Ještě jsme mu museli vyřídit akreditaci, aby ho vůbec pustili do haly," vysvětluje.

Místní celek Utah Grizzlies z AHL, za který v minulosti chytali například Milan Hnilička nebo Tommy Salo, hraje během her na kluzištích soupeře, tak Černík musel při shánění gólmana využít svých konexí v Utahu. "Žije tady jeden člověk z Ostravy, se kterým jsem bydlel na stejném sídlišti a jako klukovi jsem mu dával hokejky. V roce 1986 emigroval a usadil se v Salt Lake City."

O americkém brankáři nemá Černík žádné informace a přiznává, že se po nich ani nepídil. "Jsem rád, že nám pomůže, tak ho přeci nebudu vyslýchat, co je zač," říká Černík.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze