Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Hokejisté USA mohou znovu překvapit, říká před finále komentátor Záruba

Sportovní komentátor Robert Záruba. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

28 2010
Jaké to je komentovat turnaj největších hvězd? Co říká na další neúspěch národního týmu a vývoj v českém hokeji? Jak dopadne finále olympijského turnaje? Na to i na další otázky odpovídal čtenářům iDNES.cz z Vancouveru televizní komentátor Robert Záruba.
Ačkoli v dějišti her už bylo hluboko po půlnoci, Robert Záruba více než dvě a půl hodiny trpělivě  odpovídal na zvídavé otázky čtenářů.

Jednomu z nich doporučil, aby na zlatý triumf hokejistů Kanady vsadil přece jen nižší částku. "Myslím, že americký kluci můžou ještě jednou překvapit," poslal do Česka dobře míněnou radu.

Čtenáře zajímaly nejen podrobosti o práci sportovního komentátora, ale pouštěli si i do debat o současnosti a hlavně budoucnosti českého hokeje. "Český hokejový svaz musí zapracovat na hokejovém programu pro děti od 6 do 18 let s návazností na jejich působení v našich klubech. Výsledky to ale ´vyhodí´ až tak za deset let," nabídl Robert Záruba svůj pohled.

ODPOVĚDI Roberta Záruby ČTĚTE ZDE

"Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje! Jsme olympijští vítězové! Přepište dějiny, Česká republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji!"

Tak prožíval finálový zápas na olympijských hrách v japonském Naganu  na "Turnaji století". Vteřiny, minuty a hodiny po českém triumfu v roce 1998 považuje  dvaačtyřicetiletý  šéfkomentátor České televize za největší sportovní zážitek.

Deník MF DNES sleduje jednotlivé komentátory České televize, kteří svým hlasem dokreslují počiny sportovců. Od startu her najdete na iDNES.cz anketu s jednoduchým zadáním: výkon kterého komentátora vás nadchl nejvíc? Hlasujte ZDE.

Už z typu otázky je zjevné, že v principu nemá jít o negativní hodnocení práce komentátorů a už vůbec ne o výsměch.

Proč komentátory sledujeme? Jsou bezesporu důležitou součástí olympijské televizní podívané – hlavní roli budou hrát oči, ale ani uši by neměly být ošizeny.

Právě na Zárubově příkladu z Nagana je znát, jak moc dělá komentář: může dát napínavému utkání ještě větší náboj (anebo celý zápas "zabít").

Posílejte své postřehy ke komentářům

Co vás při přímých přenosech na obrazovkách televize zaujalo nejvíc? Napište své olympijské postřehy ZDE.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze