Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Hokejistům pomáhá na hrách Ivánek

18 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) -Možná byste čekali ponurou atmosféru. Ticho, možná něčí hubování, zlé pohledy. Ale takhle trénink českých hokejistů den po porážce se Švýcarskem nevypadal. Nebo ne tak docela. Kolem malé haly Esposizioni II zrovna ležela neproniknutelná mléčná mlha, když se zevnitř nesl smích Jaromíra Jágra.

Vedle něj u mantinelu postával jeho spoluhráč Martin Straka a halou znělo vyprávění: "Musíme jít tomu štěstíčku trochu naproti... si myslej, že se to udělá samo... vždyť to neděláme pro sebe..."

Povědomé? Ale jistě.

Největším hitem mezi hokejisty je teď Čtvrtníčkova a Lábusova hra "Ivánku, kamaráde" založená na odposleších z fotbalové korupční aféry. "Na DVD nepouštím prakticky nic jiného," potvrdil masér Petr Bílek.

Jaký paradox – obrovský průšvih, který pošpinil domácí fotbalovou scénu, tak pomáhá ze srabu národnímu hokejovému týmu. Však také, jakmile si Jágr všímá novinářů, hned je zdraví hláškou z "Ivánka": "Nazdar, vy mediální mr..."
 
A zase smích. Ale nebylo jen veselo. Na ledě se "červení" a "bílí" snaží v jednom z mála tréninků nacvičit, co se dá, když za plexisklem útočník Eliáš přiznává, že na olympiádě končí. Jen pár minut po něm na stejném místě mluví o obrovském zklamání i brankář Hašek. Oba jedou domů.

Přitom se ještě včera nechali s týmem vyfotit na společný obrázek. Pravda – Hašek už na rozdíl od druhých ani nebyl ve výstroji, jen si půjčil dres bez jmenovky. "V tu chvíli už jsem na devadesát procent věděl, že olympiáda je pro mě ztracená," přiznal. "Byl jsem tady s mužstvem, odehrál pár minut. Říkal jsem si, že na tu fotku možná i trochu patřím."

Když začal trénink, Hašek už měl náhradní dres dávno svlečený. Pokračovalo se bez něj, v jedné brance Vokoun, v druhé Hnilička. Kouč Hadamczik co chvíli foukl do píšťalky a kreslil pak hokejistům na tabulku složité obrazce.

"Poprvé jsme měli konečně delší trénink, na kterém jsme mohli dělat na systému, na obraně, na přesilovkách. Kluci jsou velice vstřícní," liboval si později.
 
Na trénink postavil tým do těchto trojic: Jágr, Prospal, Straka – Hemský, Výborný, Čajánek – Hejduk, Lang, Ručinský – Erat, Olesz, Bulis. "Takhle budeme hrát i proti Finsku," prozradil kouč. "Uděláme všechno pro to, aby to tentokrát dopadlo líp."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze