Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hokejisty čeká druhý soupeř, Švýcarsko

16 2006
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Bude to zřejmě podobný zápas jako s Němci. Hokejisty čeká v druhém zápase na olympijském turnaji tým Švýcarska. „Mám trochu obavy z času. Hrajeme už v jednu hodinu a kluci toho mají dost,“ říká trenér Alois Hadamczik. Nemůže počítat se zraněnými Dominikem Haškem a Patrikem Eliášem.

V brance se podle původního plánu objeví Tomáš Vokoun, na střídačce bude připravený Milan Hnilička. Do hry zasáhne i třináctý útočník Rostislav Olesz. Zápas začíná ve 13.00.

„Švýcaři mají dobré mužstvo, jsou podobní jak Němci. Ale žádný zápas není lehký a když si člověk myslí, že bude lehké, tak to většinou špatně dopadne,“ varuje Vokoun.

Sílu Švýcarů naznačil jejich úvodní duel proti Finsku. Prohráli 0:5, ale dokud Finům stačili, byli nebezpeční. Seveřané soupeře zlomili ve druhé třetině, jíž vyhráli 4:0.

"Podcenění soupeře nám nehrozí, pořád máme někde v hlavě ten Garmisch,“ připomíná kapitán Robert Lang výbuch Čechů na Světovém poháru v roce 1996.

„Zápas musíme nějak odehrát, pak je den volna a konečně si odpočineme,“ dodal Lang.

„Kluci toho mají dost. Když k tomu připočteme cestování, problémy s bágly, je toho opravdu hodně. Je to těžké, ale musíme to zvládnout,“ říká Hadamczik.

Co od zápasu se Švýcary očekává? „Nebudu předcházet. Víme, že budou dobře bránit. Svoji hru podle toho zařídíme a budeme hrát tak, abychom uspěli,“ pronesl.

Předpokládaná sestava proti Švýcarsku:
Vokoun - Kubina, T. Kaberle, Židlický, Špaček, Kuba, F. Kaberle, Malík - Jágr, Lang, Straka - Hejduk, Prospal, Ručinský - Hemský, Výborný, Olesz - Erat, Čajánek, Bulis.

Robert Lang (vlevo) přijíždí gratulovat ke gólu Jaromíru JágroviNajdete na iDNES.czmobilní verze