Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Hokejová Kanada se zmítá v euforii. Je krásné vidět tu vášeň, zářil zlatý Crosby

1 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Šéf hokejové federace René Fasel bere do ruky zlatou medaili, věší ji na krk brankáři Luongovi a celý Vancouver je u vytržení. Brankář místních Canucks je prvním z kanadských hokejistů, kteří mají tu čest vychutnat si pocit olympijských šampionů.

Ještě větší ovace však sklízí muž na konci řady. Je to Sidney Crosby, díky kterému celá Kanada šílí. Během turnaje nezářil, ale pak dal nejdůležitější gól ve své kariéře. V prodloužení rozhodl o vítězství 3:2.

"Nedařilo se mi, nebyl to dobrý pocit. Ale teď je všechno jiné. Nemůžu uvěřit, že tohle je realita. Cítím se jako ve snu," vykládal a oči mu světélkovaly nadšením.

PUK POD KRUHY. Corey Perry se ve druhé třetině raduje z branky do sítě týmu USA ve finále olympijského turnaje.AMERIKA NA TO NEMÁ! Hokejisté Kanady se radují z gólu do branky amerického týmu ve finále olympijského turnaje. NĚCO KOLEM PROLETĚLO... Americký gólman Ryan Miller jakoby nevěřil, že dostal od Kanaďanů druhý gól.CO MI TO TAM SPADLO? V závěru utkání začali hokejisté Spojených států dotahovat, a kanadský gólman Roberto Luongo měl plné ruce i nohy práce.JE TAM DRUHÝ. Corey Perry slaví další gól v americké brance.

Kanada už vyhrála několik olympiád, ale tohle zlato je pro ní speciální.

Zaprvé hrála doma. Zadruhé se kvůli turnaji přerušila NHL, takže se ho zúčastnili nejlepší hokejisté na světě. Zatřetí hráči s javorovými listy cestou na vrchol rozprášili ve čtvrtfinále silné Rusko. A začtvrté ve finále přehráli velkého rivala ze Spojených států.

Co si přát víc?

"Fantastický pocit. Je to splněný sen, protože pro Kanadu bylo hrozně důležité vyhrát zlato," povídal Crosby.

Ano, Kanaďané v neděli nemohli poznat větší štěstí. "Nejsou to fráze. Hokej je tu pro lidi něčím podobným jako pro Brazilce fotbal," popisoval v průběhu turnaje český obránce Pavel Kubina, jenž pár sezon působil v Torontu.

A JE V KLECI. Sidney Crosby právě vstřelil vítězný gól Kanady v prodloužení olympijského turnaje.GLADIÁTOŘI NA LEDĚ. Sidney Crosby (vlevo) právě vstřelil vítězný gól Kanady v prodloužení olympijského turnaje a raduje se spolu se Scottem Niedermayerem.

Poznat to bylo během celé olympiády. Lidé chodili po Vancouveru v kanadských dresech, bundách, tričkách, čepicích, rukavicích nebo šálách, i když se nehrálo. Červená byla všude a bylo jedno, jestli je ráno, odpoledne nebo hluboká noc.

Gólové situace z různých pohledů ve 3D

Pro přehrátí v režimu 3D musíte mít nainstalovaný Shockwave Player

Během finálového duelu se v zemi zastavil čas. Podle odhadů místních médií ho sledovalo dvacet z třiceti milionů obyvatel. Těm se pětadvacet vteřin před koncem třetí třetiny sevřelo srdce, to Američané vyrovnali na 2:2.

O to víc si pak ale vychutnávali, když Crosby v prodloužení rozhodl. Oslavná siréna hučela nekonečně dlouho a tribuny se zmítaly v euforii. "Je krásné vidět takovou vášeň," vydechl nástupce Gretzkého a Lemieuxe.Najdete na iDNES.czmobilní verze