Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Hokejová mise začíná. Sedm statečných včetně Jágra poprvé vyjelo na led

Trenér Vladimír Růžička na tréninku českých hokejistů | foto:  Michal Sváček, MAFRA

13 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejová reprezentace v čele s Jaromírem Jágrem vykročila za olympijským medailovým snem. Sedm statečných Evropanů poprvé vyjelo na led vancouverské arény. "Připravili jsme klukům po dlouhém letu odlehčený trénink," řekl kouč Vladimír Růžička.

Útočníci Jágr, Čajánek, Červenka, Rolinek a Vašíček, obránce Blaťák a brankář Štěpánek. V takovém složení kroužili hokejisté po ledě Canada Hockey Place. "Všechno je tu hezký, nemáme si na co stěžovat," těšilo Červenku.

Na hráčích bylo vidět, že na ně pomalu doléhá olympijská atmosféra. "Čeká nás největší turnaj v historii, hrozně se na to těším," vykládal Vašíček. "Kanaďani z hokeje šílí, bude to tu mít vynikající atmosféru. Hala je krásná, hlavně aby se nám tu dařilo," dodal Růžička.

Takové jsou první dojmy hokejistů po příletu do Vancouveru. Teď je však čeká především aklimatizace a několik tréninků v okleštěné sestavě. První hráči z NHL totiž začnou přílétat později a kompletní bude tým jenom na jednom tréninku před úvodním duelem se Slovenskem.

Trénink českých hokejistů: asistent Josef Jandač udílí pokyny Jaromíru Jágrovi a spol.Jaromír Jágr na tréninku českých hokejistů

Jaromír Jágr na úvodním tréninku hokejové reprezentace ve Vancouveru. Dobrá nálada ho neopouští.

"Ale v tom nevidím problém. Kluci patří ke stěžejním hráčům ve svých klubech, a tak si aspoň budou moci dva tři dny orazit. Je dobře, že budou mít čas na zvládnutí devítihodinového posunu," říká kouč.

"Jen si nemyslete, ono trénovat v šesti lidech v poli není žádný med. Mám toho dost," přiznal zpocený Červenka. Hokejisté strávili na ledě necelou hodinku, během které většinu času bruslili a stříleli na branku. "Bylo vidět, že mají ztuhlé nohy, tak na ně musíme pomalu," uvedl Růžička.

Ten v sobotu večer vancouverského času přivítá obránce Kaberleho, další den pak dorazí hlavní část hráčů včetně největších hvězd Eliáše, Havláta a brankáře Vokouna.Najdete na iDNES.czmobilní verze