Hemský je zraněný. Hudler patří mezi náhradníky, přiznal Hadamczik

Jiří Hudler (vlevo) by se přece jen mohl dostat na olympijské hry v Soči. Aleš Hemský je totiž zraněný. | foto: AP

9 2014
Hokejový útočník Jiří Hudler z Calgary se možná přece jen dostane do olympijské sestavy pro turnaj v Soči. Původně nominovaný Aleš Hemský z Edmontonu se totiž v NHL zranil. "Hudler je mezi třemi náhradníky," řekl trenér Alois Hadamczik. "Ale v žádném případě to není na nátlak agenta."

Hemský nedohrál úterní zápas proti St. Louis. Rozsah zranění zatím klub nespecifikoval, hovoří se o preventivní absenci. Trenér Eakins doufá, že to nebude nic vážného. To samé si přeje také český kouč Hadamczik: "Zatím jsem s ním nemluvil, ale pokud by byl zraněný, bylo by mi to líto."

Podle některých spekulací by mohl být prvním náhradníkem právě Hudler, který mnoha fanouškům a odborníkům v původním výběru chybí. "Zatím nespekuluju. Začnu o tom uvažovat, až kdyby Aleš nemohl jet," řekl Hadamczik v rozhovoru pro iDNES.cz. "Mám tři jména hráčů, kteří by tam mohli být. Jirku Hudlera bychom nominovali, protože ho chceme, ne protože ho chce Svoboda."

Fotogalerie

Reprezentační kouč tak zareagoval na slova hráčského agenta Petra Svobody ve středečním deníku Sport. "Jirkovo opomenutí považuju za největší nespravedlnost, jakou jsem za poslední roky v hokeji zaznamenal," prohlásil střelec zlatého gólu z Nagana, který Hudlera zastupuje.

"Nenechám si do toho mluvit agenty. On za to bere peníze. Nebudu dělat, co chce on. Mluvil o svých hráčích, kteří tam nejsou. Je to lhář," kontroval Hadamczik.

Bez ohledu na spor se Svobodou, nátlak expertů či novinářů však o Hudlerovi vedení české reprezentace stále uvažuje. Ale prioritou je teď Hemského zdravotní stav. Kdyby se třicetiletý šikula nestihl dát do pořádku, byla by to pro něj obrovská smůla.

Vždyť o možnou účast na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 ho také připravilo zranění. V listopadu 2009 totiž šel na operaci s ramenem a zameškal celou sezonu, tedy i olympiádu.

Hadamczikovi by v případě Hemského nevadila ani výměna do jiného klubu, o níž se znovu v zámoří spekuluje. Českého útočníka údajně chce Los Angeles Kings. "To není komplikace. Vím, že chce odejít do lepšího týmu. Byla by to pro něj radost," myslí si trenér národního týmu.

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

STŘÍBRO. Smutní švédští hokejisté po prohraném olympijském finálovém utkání s...

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše...

Dopoval, aby uživil rodinu. A mnoho zkoušek Dürrův podvod neodhalilo

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr během Tour de Ski 2014.

Bral jsem i vyšší dávky a dopingovými zkouškami jsem procházel, popisoval rakouský běžec na lyžích...

Najdete na iDNES.cz