Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejoví obhájci zlata? Prý k smíchu

8 2002
Sal Lake City, Praha - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Hašek teď není nejlepší gólman! Proč, proboha, nevzali toho Bonka? Čajánka zahodí Pronger až do třetí řady za mantinelem! Kdyby se tvůrci olympijské reprezentace ocitli v hokejovém vydání televizního pořadu Kotel, sesypalo by se na ně z odborných kruhů plno podobných připomínek. "Nemůžeme si dovolit postavit čtyři čistě ofenzivní útoky," prohlásil hned po zveřejnění nominace Jiří Hrdina, mistr světa, vítěz Stanley Cupu a nyní scout. Tvrdí, že české sestavě se v zámoří smějí.

"Nemáme v sestavě defenzivní hráče, schopné pokrýt Lindrose nebo Lemieuxe." Hrdina by na soupisce uvítal drzého bijce Varaďu nebo hromotluka Bonka. Sestavil by čtvrtou řadu z destruktivních jedinců z NHL. Výběr tří zástupců z evropských soutěží označil za politikaření: "Z naší ligy bych nevzal nikoho. Nevím, jaký to má smysl, Čajánek přece není lepší než Hlaváč, na kterého se nedostalo."

Další zastánce zámořských zvyků, agent Petr Svoboda, zjevně souhlasí: "Čajánek nebo Patera nejsou hvězdy ani bránící typy. Čajánek nemá postavu, kanadský bek Pronger ho čapne a zahodí za mantinel."

Opomenutí centra Bonka z Ottawy se diví kdekdo. Dlouho se s ním počítalo najisto, jenže pravděpodobně proti němu rozhodlo, že se držel spíš stranou zlaté generace. Zúčastnil se pouze mistrovství světa 1996, kde příliš nezazářil.

"Radka to vzalo, už měl přece podepsanou olympijskou smlouvu," řekl jeho agent Rudolf Crha.Ale kouč Augusta s manažerem Hlinkou hodně dbají na vztahy soudržnosti uvnitř mužstva a po hokejistech nesahají jen podle produktivity. Sázejí na prověřené osobnosti.

"Bonk má momentálně z našich v NHL nejlepší formu a podle mého do týmu patří," tvrdí bývalý kanonýr Jaroslav Jiřík, v současnosti rovněž agent. "Tentokrát hodně toužil v Salt Lake City být. Veškeré věci z minulosti musejí jít stranou."

Svéráznou připomínku vyslovil Petr Svoboda, jenž v NHL zastupuje například Reichla, Čechmánka, Ručinského nebo Dopitu. Nepovažuje za šťastné, že brankáři Haškovi předem náleží post jedničky. "Vím, že Hašek musí chytat. Já bych ho tam taky poslal. A když prohraje zápas, bude chytat i příště. Umí se na tyhle akce skvěle připravit. Ale Čechmánek je v současnosti v NHL lepší než Hašek," domnívá se.

"Může se to obrátit proti nám. Třeba Kanada pořadí mezi gólmany neurčila. Nastoupí za ni ten, kdo bude právě v největší pohodě. To je optimální." Řeči se vedou také o nedostatku komunikace s hráči v zámoří a pohrdání taktickou přípravou. O nepřítomnosti vzdělaného trenéra Lenera v týmu a kapitánství neprověřeného vůdce Jágra.

Ale teprve od 15. února, v utkáních hokejového turnaje v Salt Lake City nastane čas souzení. Ostatně, před Naganem se odborný týdeník The Hockey News také opřel do české nominace a užasle se ptal: "Jak to, že Češi nevzali Roberta Krona? To nechtějí vyhrát?"

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz