Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Hokejový brankář Vokoun vzkázal čtenářům: Nebojím se nikoho, ani Rusů

Tomáš Vokoun | foto: AP

16 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejový gólman Tomáš Vokoun bude během olympijského turnaje hájit českou branku a v on-line rozhovoru serveru iDNES.cz odpovídal čtenářům.

Třiatřicetiletý reprezentant trpělivě odpověděl na všechny dotazy. Před každou odpovědí se zamyslel. Když potkal v mezinárodní zóně olympijské vesnice slovenské hráče Žigmunda Pálffyho a Jozefa Stümpela, soupeři o jeho rozhovoru dopředu věděli a dobírali si ho. "Odpovídej pořádně a neunav se z toho ťukání do klávesnice," křikl na něj Stümpel.

Tomáš Vokoun, který letos v NHL září, vévodí statistikám úspěšnosti zákroků a má i nejvíce vychytaných nul v celé soutěži, se však unavit nemohl. Odpovědi totiž jenom diktoval. 

Jeden z dotazů zněl, zda je nějaký tým, kterého se na olympijském hokejovém turnaji bojí. "Máme kvalitní mužstvo, takže věřím, že můžeme porazit Rusy. Nikoho se nebojím," vzkázal bojovně.

Alexandra Ovečkina považuje za nejlepšího hráče, ale bude se ho snažit vychytat. "Abych dokázal, že nemá pravdu, když říká, že není nikdo, kdo by Rusko porazil."

O čem ještě brankář, na kterého bude ve Vancouveru trenér Vladimír Růžička hodně spoléhat, mluvil?

O atmosféře v týmu
"Složení týmu je dobré. Atmosféra je taky skvělá, takže doufám, že se to promítne na led. Tým se dost obměnil od mého posledního působení v reprezentanci, takže svoje spoluhráče nemám ještě tak dobře přečtené. Myslím, že třeba Ondra Pavelec a Jakub Štěpánek se trochu stydí."

O hokejovém šílenství v Kanadě
"Byli jsme ve městě a lidi se zastavujou. Museli jsme se několikrát fotit, hokej je jasným sportem číslo jedna v Kanadě. Dneska se turnaj rozbíhá a sledovanost bude určitě obrovská. Kdo hrál hokej v Kanadě, ví, že nikde jinde není takový zájem o hokej jako tady."

O rituálech před zápasem
"Před utkáním chodím rád velice brzo na stadion, abych měl na všecko dost času. Každý zápas chytám s novou hokejkou. Už roky dělám před zápasem všechno stejně. To mě jak fyzicky, tak mentálně připraví na utkání.

ODPOVĚDI hokejisty tomáše Vokouna

O angažmá na Floridě
"Na Floridě bych rád zůstal, ale to není jen na mně. Život je tam velice příjemný díky skvělým klimatickým podmínkám. K mému překvapení žije na Floridě spousta Čechů. S některými se stýkáme."

O extralize
"Je překvapení, že je Plzeň na prvním místě. Ale extraligu nesleduju tolik, abych řekl, kdo vyhraje titul. Do Česka se nevrátím, kariéru chci ukončit v NHL."

O zápase se Slovenskem
"Absence takových hráčů jako jsou Gáborík, Šatan nebo Hossa je ztrátou pro každý tým. Ale i tak bude zápas se Slovenskem hodně těžký. Mají další dobré hráče."Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze