Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový národ chce obhajobu zlata

16 2002
Praha - Čeští sportovní fanoušci už naplno žijí zimní olympiádou. Čekání především na obhajobu naganského hokejového zlata jim zkrátila soutěž o nejvtipnější slogan. A snažili se. Vzkazů poslali tolik, že zaplnily třímetrovou plachtu, kterou převzal útočník a dosavadní kapitán národního týmu Petr Čajánek. "Pověsíme si ji v kabině," slíbil.

Přímo v Salt Lake City budou moci české sportovce sledovat dva autoři nejlepších sloganů. Letenky totiž byly hlavní výhrou soutěže.

Do soutěže společnosti Coca-Cola poslali čeští fandové více než tisíc příspěvků. A všechny si hokejisté vezmou do dějiště olympiády. "Určitě nás moc povzbudí. Všichni si je přečteme," ujistil autory Čajánek.

Vedle něho sedící obránce Michal Sýkora přiznal, že už teď myslí na olympijský turnaj. "Ze vzkazů vidíme, že v tom nejsme jako mančaft sami, že lidi stojí za námi a prožívají to s námi. A když se nedaří, tak to povzbudí," přiznává zkušený pardubický bek.

Zatímco v Naganu dostávali hráči hodně faxů až v průběhu turnaje, letos euforie vypukla již před ním. Vzkazy vítá i reprezentační kouč Josef Augusta: "Budeme to potřebovat, protože si na náš skalp brousí zuby šest až sedm týmů."

I během předávání vzkazů pocítil, jak hokejový národ žije olympiádou. Výherkyně jedné z letenek Martina Mezírková využila příležitosti a zeptala se, proč v nominaci chybí její oblíbenec Radek Bonk. "Rozhodli jsme se vzít jiné centry. Radek je mladý a určitě dostane příležitost příště," odpověděl Augusta. Že bude i tak držet palce celému týmu, vyjádřila výherkyně jasně ve svých verších.


Vítězné slogany:
"V Salt Lake City každé ráno, vzpomeňte si na Nagano. I když jsou z vás velké hvězdy, buďte parta jako tehdy, buďte tvrdí jako žula, k zlatu stačí 1:0!"
(Jan Slivka, Přerov)

"Hokej je náš denní chleba, uděláme, co je třeba: s chutí jdeme na to, dovezeme zlato! Republika drží pěsti, přejeme vám hodně štěstí. (P.S.: Sejdeme se na náměstí!" (Martina Mezírková, Krnov)

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz