Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hokejový tým Slovenska sužují spory

12 2006
Bratislava - Spory dvou důležitých mužů znervózňují krátce před začátkem olympijského hokejového turnaje slovenskou reprezentaci. Trenérovi Františku Hossovi se nelíbí, že generální manažer národního mužstva Peter Šťastný vybral kapitána i jeho zástupce a také jmenoval náhradníka za zraněného Ladislava Nagye.

Hossa se snaží aktivitu bývalého slavného hokejisty tlumit. "Myslím si, že když je někdo zodpovědný za výsledky, měl by mít na starosti také tvorbu mužstva. Z hlediska kompetencí je tu jen jeden hlavní trenér," řekl Hossa slovenským novinářům na srazu skupinky pěti hráčů z evropských klubů. 

Zároveň zakázal komukoli z funkcionářů vstup do kabiny. "Je to vysloveně přání hráčů. Nebude tam nikdo chodit ani během zápasu, ani po něm," citovaly Hossu slovenské internetové servery.

Šťastný přidělili kapitánské "céčko" Pavolu Demitrovi z Los Angeles Kings. V poslední době se přitom hovořilo o tom, že Hossa počítá spíš s tím, že roli lídra týmu svěří veteránovi Petru Bondrovi.

"Určit kapitána takhle... To se nemělo stát. Takhle se to nedělá nikde na světě," láteřil kouč, jenž chtěl počkat, až se všichni sejdou v Itálii, zeptat se na názor hráčů a teprve pak se rozhodnout.

Bondru společně s Miroslavem Šatanem, který úlohu kapitána zastával v uplynulých šesti letech, jmenoval manažer jako asistenty.

"Před olympiádou už ale nebudeme dělat rozruch a nic měnit nebudeme," uvedl Hossa.


Slováci ještě nikdy v hlavním olympijském turnaji za účasti hráčů z NHL nestartovali. Dvakrát ztroskotali v kvalifikaci a ani před svou premiérou nejsou v ideální pohodě.

"Jestli nechceme skončit jako na posledních dvou olympiádách, musíme hráče
ochránit před zbytečnými zásahy ze strany některých funkcionářů," uvedl Hossa.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze