Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Olympijské holínky jsou vyprodány. Sportu přinesly přes pět milionů

SLAVNÉ HOLÍNKY. Česká olympijská kolekce sklidila velký úspěch v Londýně i u fanoušků. | foto: Reuters

21 2012
Když se po olympijských hrách uzavíral v Londýně Český dům, zůstaly v tamním obchodě poslední dvě holínky z olympijské kolekce. Obě levé. Ale taky se prodaly. "Nějaká paní si je koupila prý jako truhlíky na kytky," prozradil Jiří Kejval, místopředseda Českého olympijského výboru. Mimořádný úspěch olympijské kolekce přinesl českému sportu pozitivum - příjmy přes 5 milionů korun.

Součástí čtyřleté spolupráce mezi Českým olympijským výborem a sportovní firmou AlpinePro byla dohoda: část zisku poputuje na konto českého sportu.

MEDAILE. Návrhářka olympijské kolekce Lucie Kuříková, dostala od představitelů

Návrhářka Lucie Kuříková, dostala od představitelů ČOV stejně jako její kolegové Patrik Nábělek a Jiří Prokopec zlatou medaili ve tvaru holínky.

Původní odhady byly skromné - při londýnské kolekci v motivu Dvoubarevné fugy slavného malíře Františka Kupky se počítalo se ziskem kolem 3,5 milionu korun.

Jenže olympijské oblečení z dílny návrhářského tria Lucie Kuříková, Patrik Nábělek, Jiří Prokopec se prodávalo nad očekávání dobře.

"Z celkového počtu 270 000 položek se v tuhle chvíli prodalo 70 procent kolekce. V prodejnosti merchandisingových produktů je to docela unikát," pochvaloval si ředitel výroby Václav Hrbek. "Momentálně činí částka, která poputuje na český sport, přibližně pět milionů korun."

Fotogalerie

Výnos na konto Českého olympijského výboru může být ještě vyšší.

Kolekce, kterou v příštích týdnech oblékne také reprezentace na paralympijských hrách, zůstane v prodeji přibližně do Vánoc. Akorát s holínkami bude problém: 2 000 vyrobených kusů je vyprodaných.

A dodělávky se neplánují. "Chceme, aby si držely svoji unikátnost," přiznal Hrbek.

Autor:


ŠKODA AUTO a.s.
Vývojový pracovník komponentů náprav

ŠKODA AUTO a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze