Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Holubcová: Můžu tu jen překvapit sama sebe

13 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Před třemi roky nenašla biatlonistka Kateřina Holubcová na mistrovství světa v ruském Chanty Manskijsku v individuálním závodě na 15 km přemožitelku. Olympijský závod v San Sicariu jí ale zdaleka tak nevyšel. "A přitom jsem se cítila na dobrý výsledek," tvrdila v cíli.

Tím projela v šestačtyřicátém čase. Její ambice výrazně poklesly na třetí střelecké položce, kdy vleže minula tři z pěti terčů. "Až na tuhle položku to nebyl špatný závod. Nakonec jsem nasbírala čtyři trestné minuty, což je na mě hrozně moc. Na přední umístění by byly moc i dvě. Mělo to být maximálně za jedna."

Co se na třetí střelecké položce stalo?
Snažila jsem se korigovat střelbu ve větru. Po prvním nesetřeleném terči jsem koukala co se děje, jestli fouká víc. Zdálo se mi to stejné. Poslední ránu jsem střelila normálně, bez přenášení a terč padl. Asi jsem se s tím přenášením unáhlila.

Co vám v té chvíli blesklo hlavou?
Že mám po závodě. Věděla jsem, že i když třeba poslední "stojku" udělám za nulu, můžu být tak okolo třicátého místa, což nic neřeší.

Bylo obtížné motivovat se do dalších kilometrů?
Lehké to nebylo, ale jsme na olympiádě, ta se jen tak nevzdává.

Mohla sehrát roli únava z předchozích dvou kol?
Určitě. Klepaly si mi ruce a hůř dýchalo než na prvních dvou položkách. 

Jak jste se cítila po běžecké stránce?
Pořád jsem se trochu jistila. Nechtěla jsem, aby mi ve třetím nebo ve čtvrtém kole došly síly. Ta trať je tak extrémně těžká, že když člověku dojde, závod dokončí už jen silou vůle.

V sezoně se vám nedaří, je to velký nápor na psychiku?
Tohle mám srovnaný už z minulé sezony, kdy to bylo podobné. Jsem v psychické pohodě. Na olympiádu jsem nejela v roli favoritky, ale s tím, že můžu překvapit sama sebe. Ve sportu jste jednou nahoře a jednou dole. A já jsem už od začátku sezony dole. Ale Všechno zlé, je pro něco dobré. To je moje krédo.

Tušíte, proč šla vaše forma dolů?
Kdybych to věděla, možná bych udělala něco jinak. Chybí mi někdejší dravost a někdy i motivace. 
 
Jak se cítíte po zdravotní stránce. Trápily vás potíže se štítnou žlázou.
Cítím se v pořádku, ale nějaký handicap tam asi bude. Někdy jsem unavenější, jezdí mi to pomaleji. Na štítnou žlázu pořád beru prášky, a tak to bude asi pořád. 

Bydlíte v Bardonecchi, v nejmenší ze tří olympijských vesnic. Jak vnímáte v takovém "odloučení" atmosféru her?
Hrozně nám chybí, že se nevidíme s ostatními sportovci. Ve srovnání s hrami v Naganu a v Salt Lake City je to tu celkově trošku divoký. Na jedné straně sice máme poměrně pěkné pokoje a k dispozici internet a televizi. Na druhé straně ale třeba nevelký výběr v jídelně.

Jak vidíte své šance v dalších olympijských závodech?
V téhle konkurenci to bude ohromně těžké. Závody se zrychlují a vyrovnávají. Na druhou stranu stát se může všechno. Slovák Marek Matiaško léta nic nezajel a tady se v individuálním závodě blýskl pátým místem.

Už před časem jste zvažovala konec kariéry. Co bude po sezoně?
Po konci čtyřletého olympijského cyklu se všechno mění. A tak vyčkám co se bude dít a podle toho se rozhodnu. Určitě teď neřeknu, že budu končit. To bych byla sama proti sobě.Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze