Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči ze slovenské ligy mají doma peklo

25 2002
Bratislava - Slovenský hokejový reprezentant a útočník mistrovského týmu HKM Zvolen Richard Šechný musí po návratu z olympiády čelit nenávistným reakcím lidí ze svého okolí. Spolu se spoluhráči ze Salt Lake City Rybárem, Kapušem, Milem a Törökem je častým terčem posměšků a gest fanoušků. "Není to lehká situace. Hlavně psychicky mě to ubíjí. Na kluzištích soupeře mě to čeká všude, kam jedeme," postěžoval si hráč v pondělním vydání deníku Šport.

Podle Šechného vše odstartoval svým názorem televizní komentátor, který z neúspěchu hokejistů, kteří nepostoupili do hlavního olympijského turnaje, vinil hráče z domácí extraligy.

"Přidali se další novináři a média z nás extraligistů udělali největší tragédii slovenského hokeje. Jsme již takový národ, že když přijde neúspěch, nakládá se každému, kdo byl při tom. Ti, co hráli spolu s námi, to mají jednoduší, protože zůstali v Americe, nebo odcestovali přímo do svých evropských klubů," dodal Šechný.

Hokejista se brání faktem, že hráči z domácí extraligy v týmu trenéra Jána Filce nastupovali na olympijský led sporadicky. "Nehráli jsme v přesilovkách a oslabeních, byly situace, kdy jsme se nedostali na led i deset minut," hájil se Šechný a poukázal, že za takové situace bylo těžké, dostat se do tempa.

Pětici reprezentantů z domácí ligy brání před negativními projevy fanoušků bývalý reprezentační trenér Jozef Golonka.

"Znevážit jejich schopnosti řečmi již v dějišti olympiády a pak čekat, že po návratu domů se v extralize rehabilitují dobrými výkony, nepovažuji za šťastné. Vůbec se proto nedivím, že po návratu přijali reprezentanty fanoušci hlavně nevlídnými gesty," řekl Golonka s poukazem, že hněv nesměřoval na správnou adresu. 

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze