Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči ze slovenské ligy mají doma peklo

25 2002
Bratislava - Slovenský hokejový reprezentant a útočník mistrovského týmu HKM Zvolen Richard Šechný musí po návratu z olympiády čelit nenávistným reakcím lidí ze svého okolí. Spolu se spoluhráči ze Salt Lake City Rybárem, Kapušem, Milem a Törökem je častým terčem posměšků a gest fanoušků. "Není to lehká situace. Hlavně psychicky mě to ubíjí. Na kluzištích soupeře mě to čeká všude, kam jedeme," postěžoval si hráč v pondělním vydání deníku Šport.

Podle Šechného vše odstartoval svým názorem televizní komentátor, který z neúspěchu hokejistů, kteří nepostoupili do hlavního olympijského turnaje, vinil hráče z domácí extraligy.

"Přidali se další novináři a média z nás extraligistů udělali největší tragédii slovenského hokeje. Jsme již takový národ, že když přijde neúspěch, nakládá se každému, kdo byl při tom. Ti, co hráli spolu s námi, to mají jednoduší, protože zůstali v Americe, nebo odcestovali přímo do svých evropských klubů," dodal Šechný.

Hokejista se brání faktem, že hráči z domácí extraligy v týmu trenéra Jána Filce nastupovali na olympijský led sporadicky. "Nehráli jsme v přesilovkách a oslabeních, byly situace, kdy jsme se nedostali na led i deset minut," hájil se Šechný a poukázal, že za takové situace bylo těžké, dostat se do tempa.

Pětici reprezentantů z domácí ligy brání před negativními projevy fanoušků bývalý reprezentační trenér Jozef Golonka.

"Znevážit jejich schopnosti řečmi již v dějišti olympiády a pak čekat, že po návratu domů se v extralize rehabilitují dobrými výkony, nepovažuji za šťastné. Vůbec se proto nedivím, že po návratu přijali reprezentanty fanoušci hlavně nevlídnými gesty," řekl Golonka s poukazem, že hněv nesměřoval na správnou adresu. 

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz