Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Je to vostrý, napsal Hradilek čtenářům o humbuku kolem stříbrné medaile

STŘÍBRNÉ PÁDLO. Hradilek se v cíli usmíval a slavil. Měl proč. Právě se zařadil mezi olympijské medailisty. | foto:  Dan Materna, MAFRA

3 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Už tři dny se učí žít s vizitkou: stříbrný olympijský medailista. "Možná mi to všechno dojde až později," říká kajakář Vavřinec Hradilek. Kromě druhé pozice mezi kajakáři se usmíval i po devátém místě deblkanoe, do níž zasedl společně se Stanislavem Ježkem. "Ale kariéru v deblu jsem tímto závodem definitivně pověsil na hřeb," napsal čtenářům v on-line rozhovoru.

Pohodář, co miluje výzvy divoké vody, takový je Vavřinec Hradilek. "Je to nejkrásnější sport," tvrdí o vodním slalomu.

Na kajaku nesjíždí jen tratě vymezené brankami, lákají jej extrémní jízdy. "Musí to téct a hučet," říká o adrenalinových výzvách na vodě. V zimě za nimi vyráží k protinožcům, do Austrálie nebo na Nový Zéland. "Odreagování od stereotypu slalomu je důležité."

ODPOVĚDI VAVŘINCE HRADILKA

Prostředí kajakářů je navíc odlehčenější, vyhovuje mu atmosféra. Vlastně to zčásti bere jako trénink koncentrace. "Když člověk jede do pasáže, kde je divoká peřej a vodopád, musí být maximálně koncentrovaný, a to vyžaduje i před závodem," vykládá.

Naprostým extrémům se však vyhýbá, zbytečně riskovat nechce. "Letos jsme točili video, v němž jsme sjížděli vodopády na slalomových lodích, pověsili jsme si tam branky. To byla velká zběsilost, byl jsem hodně nervózní." 

Naproti tomu si olympijské soutěže užil. A z křišťálově čisté vody vylovil stříbrnou olympijskou medaili. "Ještě teď mi běhá mráz po zádech," napsal Hradilek čtenářům. "A teď fanděte Ondrovi Synkovi, tlačte ho do cíle!"

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze