Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradilek k Zemanovi nešel: Raději u vody než na zakouřeném Hradě

Vavřinec Hradilek | foto: Red Bull

7 2015
Nejúspěšnější český kajakář Vavřinec Hradilek nepřišel na Pražský hrad, kde Miloš Zeman za účasti sportovců podepsal přihlášku na olympijské hry v Rio de Janeiru. Trojnásobný mistr světa na svůj facebookový profil napsal, že pozvánku odmítl, protože neměl sílu sedět v zakouřeném prostředí.

„Moc si vážím pozvánky od Českého olympijského týmu na slavnostní přihlášení našeho týmu do Ria. Bohužel nemám sílu na to, abych tam jako minule seděl v zakouřeném prostředí. Raději si užívám krásného sychravě podzimního dne venku na vodě,“ vzkázal Hradilek.

Fotogalerie

Držitel stříbrné medaile z OH v Londýně tím narážel na prezidentovu zálibu v kouření cigaret, které se Zeman nebrání ani za přítomnosti televizních kamer. V diskuzi pod příspěvkem sklidil Hradilek od svých fanoušků za odvážné prohlášení slova chvály.

Slavnostního ceremoniálu v Míčovně Pražského hradu se kromě hlavy státu a předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala účastnila i ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a také více než padesátka sportovců.

Prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru  Jiří...
Prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru  Jiří...
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval po podpisu české přihlášky na...

Prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval podepisují průvodní dopis a českou přihlášku na OH v Riu de Janeiro.

Zeman jim před podepsáním průvodního dopisu, který musí být spolu s přihláškou doručen do sídla Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v Lausanne do 5. listopadu, popřál hodně štěstí a dodal: „Pouze se zúčastnit, to by bylo málo. Důležité je ze sebe vydat všechny síly. Nejdůležitější je sebeúcta.“

Po olympiádě prý na Pražském hradě neuvítá jen případné medailisty, ale všechny zúčastněné. „Protože vím, že za nimi je tvrdá dřina. Nejen několik minut v disciplínách, ale hodiny a měsíce tvrdé přípravy.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze