Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráli jste o lístky na film o olympiádě v Mnichově 1972

Hry v Mnichově 1972 se zapsaly do historie také atentátem na izraelské sportovce. Po této události byla olympijská vlajka stažena na půl žerdi. | foto: Profimedia.cz

22 2009
Hráli jste o 4 vstupenky na film o olympijských hrách v Mnichově 1972. Neveřejné projekce legendárního snímku Viděno osmi se v Praze v pondělí 26. října zúčastní i jeden z režisérů Miloš Forman.

Na projekci v pražském kině Ponrepo od 19:30 se legendární režisér s českými kořeny setká s bývalým prezidentem Václavem Havlem a předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem.

Právě Český olympijský výbor setkání těchto tří přátel zprostředkoval. "Projekce bude neveřejná. Pozvali jsme na ni další zajímavé české osobnosti, například legendu našeho sportu, oštěpařku Danu Zátopkovou či kameramana Miroslava Ondříčka," uvedl mluvčí ČOV Alexandr Kliment. Filmu bude předcházet beseda.

Portál iDNES.cz a deník MF DNES připravil pro čtenáře soutěž s tématikou mnichovských her. Dva vítězové získají po dvou vstupenkách na tuto projekci.

o vstupenky na projekci jste soutěžili zde

Výherci dvou vstupenek: elvis 12, gabik.

Film bude promítán v pražském kině Ponrepo v pondělí 26. října od 19:30

Dokument Viděno osmi z roku 1973 je pohledem osmi známých režisérů na olympijské hry v Mnichově 1972. Ty se nechvalně "proslavily" únosem a vraždou jedenácti izraelských olympioniků, které spáchala palestinská organizace Černé září v areálu olympijské vesnice a na mnichovském letišti.

Každý z osmi režisérů si vybral disciplínu, která ho z her zaujala.

Miloš Forman svůj pohled pojal specificky. Zaměřil se na komické aspekty her, což v tehdejší době vyvolalo pobouření a Forman nebyl pozván na německou premiéru.

Režiséry sedmi dalších částí byli Jurij Ozerov, Mai Zetterlingová, Arthur Penn, Michael Pfleghar, Kon Ichikawa, Claude Lelouch a John Schlesinger. Veřejná projekce filmu se chystá na prosinec také do Ponrepa.

Autor:


Témata: Dana Zátopková
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze