Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hranice čtyř set kilogramů nepadla

26 2000
S y d n e y - Pětadvacetiletý supertěžký vzpěrač Petr Sobotka se marně pokoušel dostat ve dvojboji nad hlavu čtyři sta kilogramů a obsadil ve výkonnostně slabší skupině B páté místo poté, co v trhu vzepřel 175 kilogramů a nadhodil 217,5, čímž vyrovnal svůj osobní rekord. V celkovém součtu nasbíral 392,5 kilogramu a se svým vystoupením byl spokojen.

"V trhu to bylo celkem dobré, jen na těch sto osmdesáti přišla chyba, nenarovnal jsem úplně záda. Nadhoz určitě mohu hodnotit kladně, i když zase nedošlo na těch dvě stě dvacet," připomněl nezdolaný cíl, na který hodlá zaútočit až na jaře na evropském šampionátu v Trenčíně.

"To bude skoro doma, tam už to dám. Tady to nemělo cenu poté, co jsem nedal ve třetím pokusu sto osmdesát v trhu. Pak už naděje na čtyřstovku padla," vysvětlil.

Olympijskou soutěž poznamenala zranění některých borců. Třeba lotyšský vzpěrač Raimonds Bergmanis si hned při prvním pokusu v trhu vykloubil loket a další šrámy mu způsobila činka, která mu spadla na nohu.

"Řada závodníků riskovala a zvolila základ na samé hranici osobního rekordu. Je to součást taktiky, ale současně právě přitom dochází nejčastěji k úrazům. Člověk však
nesmí zranění soupeře moc vnímat, protože by měl rázem z činky ještě větší respekt," potvrdil Sobotka, se 155 kilogramy tělesné váhy nejtěžší člen české olympijské výpravy.

"Petr si oproti papírovým předpokladům polepšil o pět míst, proto můžeme být
spokojeni," hodnotil výkon svého svěřence reprezentační trenér Jiří Vodrážka.

Výsledky - skupina B:
1. Stark (Maď.) 425 kg (195+230), 2. Hamman (USA) 420 (195+225), 3. Halilov (Uzb.) 410 (185+ 225)... 5 Sobotka (ČR) 392,5 (175+217,5).

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz