Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrozby? Muž, co šlape na nohy, a mačeta

12 2002
Salt Lake City - Stokilový muž, který se v letadle nepřipoutal a šlápl stevarda na nohu, vyvoval v dosavadním průběhu olympijských her největší bezpečnostní poplach. Na lince z Los Angeles do Salt Lake City dokonce musel kapitán kvůli tomuto neukázněnému pořízkovi preventivně nařídit, aby všichni cestující strávili asi půl hodiny s rukama nad hlavou. Jinak nevídaně přísná bezpečností opatření nikdo během sportovní události vážně neporušil.

A co vlastně pasažér vyvedl? Devětapadesátiletý Richard Bizarro neuposlechl výzev
palubního personálu, aby si před přistáním sedl a připoutal se, naopak odešel na toaletu a při návratu stoupl jednomu ze stevardů na nohu.

Zhruba stokilový občan Park City, kde se rovněž konají olympijské soutěže, byl přes noc uvězněn a hrozí mu podle nových federálních pravidel o bezpečnosti leteckého provozu až dvacet let odnětí svobody.

Dalšími incidenty byly například objev podezřelé tašky s elektrickými součástkami v centru Salt Lake City, ostřelovací puška pohozená v nedalekém lese, nebo mačeta ve voze jednoho z olympijských pracovníků, který byl na základě vlastnictví nebezpečného předmětu propuštěn.

Bývalý agent FBI David Tubbs, jenž velí jednotkám veřejné bezpečnosti státu Utah, si myslí, že způsob ostrahy by se neměl měnit. "Teď rozhodně ne," pronesl lakonicky. Jeho podřízení pro jistotu zatkli i pět účastníků nepovolené demonstrace.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz